Wydanie nr 295/2020, Środa 21.10.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Klementyna, Elżbieta, Hilary, Bernard, Dobromił, Pelagia, Celina, Urszula, Nunilona, Samuel, Wszebora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uważajcie po zmierzchu. Lampy w Królewie wciąż nie działają.

  • Wydanie nr 295/2020
  • 21 pażdziernika 2019, 13:16
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
Jesień w pełni, a co za tym idzie – dzień jest coraz krótszy i szybko robi się ciemno. Na szczęście lampy stojące wzdłuż chodników i dróg swoim światłem ułatwiają nam poruszanie się po zmroku. Niestety nie mogą tego powiedzieć kierowcy, którzy pokonują trasę DK22 na odcinku Malbork – Stare Pole. W Królewie Malborskim jak nie było oświetlenia na skrzyżowaniu, tak nadal nie ma, mimo że minęło już kilka miesięcy od założenia liczników przez Energę.

Problem nieświecących nowych lamp w tym miejscu miał być rozwiązany już w kwietniu tego roku. Prace przyłączeniowe prowadzone przez Energę Operatora zostały zakończone, a oświetlenie zostało przyłączone do sieci dystrybucyjnej. W lipcu br. Piotr Michalski, rzecznik GDDKiA w Gdańsku zapewniał nas, że umowa z Energą jest w trakcie podpisywania i po założeniu licznika oświetlenie DK22 na odcinku w Królewie Malborskim zostanie włączone. Jest już druga połowa października, a lampy wciąż nie działają.

Ciemno, ciemniej, najciemniej.

W związku z tym zwróciliśmy się z tą sprawą do rzecznika GDDKiA, by wyjaśnił nam przyczyny nadal nie działających lamp. Niedługo miną dwa lata, odkąd zakończono realizację inwestycji w Królewie. Jej celem było przebudowanie skrzyżowania w taki sposób, by zlikwidować niebezpieczne miejsce na DK22 w tym miejscu.

W odpowiedzi z 16 października br. czytamy, że firma Energa blisko dwa lata wykonywała przyłącze i dlatego oświetlenie na tym skrzyżowaniu nie działa.

Gdy przyłącze zostało wykonane, niemożliwe było podpisanie umowy o świadczenie usług dystrybucji, ponieważ w związku z brakiem oferentów na dostawę energii, zmuszeni byliśmy na tzw. rezerwową sprzedaż energii i nie mogliśmy wskazać podstawowego sprzedawcy energii. W tym czasie było prowadzone postępowanie przez Centrum Obsługi Administracji Rządowej na dostawy energii dla jednostek administracji rządowej, w wyniku którego została podpisana przez COAR umowa z Tauronem. Dziś zwróciliśmy się z ponownym wnioskiem do Energii Operator o zawarcie umowy o świadczenie usług dystrybucji dla instalacji na wspomnianym skrzyżowaniu w Królewie” - wyjaśnia Piotr Michalski.

Czy oznacza to kolejne miesiące bez oświetlenia w tym miejscu? Poinformujemy państwa, gdy w końcu coś zmieni się w tej sprawie.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Xxc
Xxc 22.10.2019, 20:39
Bez przesady. Kierowcy mają światła reflektorów