Wydanie nr 298/2020, Sobota 24.10.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Filip, Salomon, Marcin, Pamfilia, Boleczest, Marek, Antoni, Walentyna, Rafał
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Poszukiwania zaginionego 39 – latka nadal bez rezultatu.

  • Wydanie nr 298/2020
  • 21 pażdziernika 2019, 15:40
  • Redakcja
  • Na sygnale
  • 3 komentarze
Poszukiwania zaginionego 39 – latka nadal bez rezultatu. fot. pixabay
Od czwartku na szeroką skalę prowadzone są poszukiwania 39 – letniego mieszkańca gminy Nowy Staw, który nad brzegiem Wisły od strony Lisewa Malborskiego porzucił samochód służbowy i do tej pory z nikim się nie kontaktował. W samochodzie znaleziono kurtkę mężczyzny, a nad brzegiem rzeki widoczne ślady butów prowadzące do wody.

Zgłoszenie o próbie samobójczej w okolicach Lisewa Malborskiego wpłynęło do dyżurnego w czwartek, 17 października br. o godz. 13.24. Na miejsce zdarzenia sukcesywnie kierowano zastępy z JRG Malbork, OSP Lisewo Malborskie, OSP Lichnowy, OSP Szymankowo, OSP Kończewice i OSP Pordenowo. Przyjechał również zastęp z JRG Elbląg. 4 – osobowe patrole piesze przeszukiwały brzeg Wisły, z równoczesnym przeszukiwaniem koryta rzeki z dwóch łodzi. Na miejscu swoje czynności prowadzili również funkcjonariusze policji. Z pomocą przyjechali również przedstawiciele WOPR. Niestety poszukiwania nie przyniosły żadnych rezultatów i po zapadnięciu zmierzchu przerwano je.

W kolejnych dniach podjęto kolejne działania poszukiwawcze. W sobotę na miejscu zdarzenia prowadzone były czynności przy pomocy sprzętu hydrolokacyjnego typu „sonar opuszczany” i podwodnego drona. We wskazanym przez urządzenie miejscu, nurkowie przeszukiwali dno rzeki. Niestety, nie znaleziono zaginionej osoby.

Policja w Malborku nadal prowadzi czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia oraz odnalezienie ciała zaginionego mężczyzny.

 

Informacji udzieliła asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy PSP Malbork.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ja
Ja 12.12.2019, 22:20
Tyle czasu i już nie szukają. Dlaczego ten człowiek nie jest wpisany nigdzie jako osoba zaginiona?
Maniek
Maniek 22.10.2019, 10:05
Jakby co to sam się znajdzie.
Ja
Ja 21.10.2019, 20:51
Dziś też prowadzili poszukiwania na szeroką skalę