Wydanie nr 274/2020, Środa 30.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powstaje Centrum Wsparcia Rodziny w Nowym Stawie

Powstaje Centrum Wsparcia Rodziny w Nowym Stawie fot. Urząd Miejski w Nowym Stawie
Trwa adaptacja budynku przy ul. Słowackiego 6 w Nowym Stawie na siedzibę Centrum Wsparcia Rodziny. Inwestycja ma być ukończona w ciągu pięciu najbliższych miesięcy, a sama placówka dziennego wsparcia wraz poradnią dla rodziców zostanie uruchomiona 1 lipca 2020 roku.

Roboty budowlane odbywają się na parterze i pierwszym piętrze budynku, w którym dawniej mieściła się przychodnia zdrowia. Aby stworzyć odpowiednie warunki dzieciom i dorosłym mieszkańcom Nowego Stawu, którzy będą korzystali z usług Centrum Wsparcia Rodziny, konieczna była zmiana układu pomieszczeń. Dziś już widać, pierwsze efekty robót budowlanych wartych nieco ponad 1 mln zł.

- Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, wewnątrz budynku doszło do wielu zmian i już możemy sobie wyobrazić, jak będzie zaadaptowana dostępna przestrzeń - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Centrum Wsparcia Rodziny to placówka, w której dzieci, młodzież oraz ich rodzice oraz opiekunowie mają się czuć komfortowo i swobodnie. Jestem przekonany, że przeprojektowany układ pomieszczeń, będzie idealnie wpisywał się w cel projektu.

W skład centrum wejdą: placówka dziennego wsparcia ze świetlicą, gdzie dzieci i młodzież będą brały udział w zajęciach dodatkowych i rozwiną swoje umiejętności, a także poradnia dla rodziców, w której będzie można uzyskać porady specjalistów. Będą tam dyżurować m.in. psycholog i prawnik. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także seniorów mających kłopot ze swobodnym poruszaniem się. W tym celu w budynku powstanie winda.

To będą nowoczesne wnętrza nie tylko pod względem estetyki, ale także funkcjonalności - mówi Anna Uzdowska, p.o. kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie. - Na parterze umiejscowiona zostanie poradnia dla rodziców z gabinetami specjalistów, salą warsztatową oraz salą integracyjną, a także pomieszczeniem administracyjnym. Pomieszczenia na pierwszym piętrze przeznaczone zostaną dla dzieci i młodzieży, które korzystać będą m.in. z zajęć w świetlicy, pracowniach komputerowej, plastycznej i muzycznej. Jesteśmy już też na etapie przygotowania przetargu na wyposażenie placówki, by z początkiem lipca przyszłego roku mieszkańcy obszaru rewitalizacji E-Południe mogli rozpocząć korzystanie z usług centrum.

Remont budynku, w którym powstanie CWR jest częścią szacowanego na ok. 10 mln zł zintegrowanego projektu rewitalizacyjnego. W kolejnych latach planowane są też remonty części wspólnych budynków wspólnot mieszkaniowych przy ul. Matejki 6, 9, 10 oraz Ogrodowej 8, 9 i 10. Zagospodarowany zostanie teren osiedla wielorodzinnego przy ul. Słowackiego, a także osiedla w obrębie ulic: Ogrodowej, Prusa, Asnyka, Matejki i Młyńskiej. W ramach tych inwestycji odbędą się m.in. remonty dróg, chodników, parkingów, nastąpi wymiana oświetlenia. Zintegrowany projekt rewitalizacyjny Nowego Stawu składa się z dwóch komponentów: projektu społecznego pn. „Stawiamy na rodzinę” oraz projektu infrastrukturalnego pn. „Miasto przyjazne mieszkańcom” i opiewa łącznie na ponad 10 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to ponad 6,6 mln zł. Projekt rewitalizacyjny finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach działania 8.1.2. Kompleksowe przedsięwzięcia rewitalizacyjne w miastach poza Obszarem Metropolitalnym Trójmiasta oraz działania 6.2.2 Rozwój usług społecznych.

Informacja Prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Pytek
Pytek 06.11.2019, 21:56
Która firma robi remont?