Wydanie nr 158/2020, Sobota 6.06.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Norberta, Dominika, Benignus, Gerarda, Symeon, Więcerad, Laurenty, Gerard, Klaudiusz, Norbert, Paulina, Kandyda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański: Pierwsze efekty termomodernizacji budynków w obszarze rewitalizacyjnym

Nowy Dwór Gdański: Pierwsze efekty termomodernizacji budynków w obszarze rewitalizacyjnym fot. Facebook Gmina Nowy Dwór Gdański/ Krystian Falk
Dobiegają końca prace remontowe przy ul.Kopernika 14 Budynek odzyskał dawną świetność. Poprawiono zachowane elementy elewacji, odtworzono ubytki oraz wymieniono pokrycie dachowe. Wykonawcą prac na tym obiekcie jest Zakład Ogólnobudowlany Jan Paszko.

Prace trwają także na pozostałych budynkach: Wejhera 7, Sikorskiego 13 i 17A (wykonawca - Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Roman Malinowski) oraz Kopernika 12 (ZO Jan Paszko). Wszystkie prace odbywają się pod nadzorem konserwatora zabytków. Inwestycje są realizowane w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji i współfinansowane ze środków europejskich.

Info i foto: Facebook Gmina Nowy Dwór Gdański/ Krystian Falk

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gość
gość 06.11.2019, 13:07
Kilka istotnych uwag :

* klientela z budynku Kopernika 14 dalej z tego ładnego komina wyrzuca dym będący efektem spalania plastiku - to obciach, że nikt z decydentów tego nie widzi

*budynek przy ulicy Kopernika 14 nie odzyskał swojej dawnej świetności, bo wyglądał zupełnie inaczej (chociażby wejście do budynku - było od strony ulicy Kopernika)

*o budynek na Sikorskiego 17A obawiam się, czy sobie ta ekipa poradzi, bo na razie wygląda to słabo

*budynek Kopernika 12 - nadzór i konserwator zabytków nie odrobili lekcji, bo elementy dekoracyjne z wystających z lica ściany cegieł nad nadprożami od strony ulicy Kopernika były takie same zarówno na parterze jak i na I piętrze.

A tak w ogóle to będzie czyściej i ładniej (przynajmniej przez chwilę).