Wydanie nr 154/2020, Wtorek 2.06.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Marzanna, Marcelin, Efrem, Maria, Trofima, Erazm, Racisław, Nicefor, Piotr, Eugeniusz, Florianna, Floriana, Mikołaj, Marianna, Fotyn, Materna, Domna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Trwa remont kolejnego odcinka DK 55 między Malborkiem a Nowym Dworem Gdańskim.

Na trasie między Malborkiem a Nowym Dworem Gdańskim spotkamy się obecnie z utrudnieniami w ruchu. Przyczyną zmian w organizacji jest remont nawierzchni.

O potrzebie naprawy nawierzchni między Malborkiem a Nowym Dworem Gdańskim mówi się od czasu budowy drugiej nitki mostu na Nogacie. Obecnie jest nakładana nowa warstwa asfaltu na odcinku między Martągiem a Dębiną.

 

Wcześniej drogowcy wykonali nową nawierzchnię na wysokości miejscowości Tragamin.

Jak informuje GDDKiA obecnie inwestycja jest realizowana na odcinku blisko 2 kilometrów.

 

- Od poniedziałku jest remontowany metodą nakładki bitumicznej odcinek drogi krajowej nr 55 w Martągu o długości 1,88 km. Została już sfrezowana częściowo stara nawierzchnia i obecnie jest wykonywana warstwa wyrównawcza. Docelowo będą to dwie warstwy i siatka wzmacniająca. Przy tym powstaną nowe pobocza i oznakowanie poziome. W przyszłym tygodniu – o ile będą dobre warunki atmosferyczne – zostanie wykonana warstwa ścieralna i po paru dniach przerwy oznakowanie poziome (wynika to z technologii). Najpóźniej do końca listopada wszystko będzie skończone. Koszt prac remontowych wynosi ok. 1,2 mln zł. - informuje Piotr Michalski, Rzeczniki GDDKiA w Gdańsku.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.