Wydanie nr 158/2020, Sobota 6.06.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Norberta, Dominika, Benignus, Gerarda, Symeon, Więcerad, Laurenty, Gerard, Klaudiusz, Norbert, Paulina, Kandyda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Cuda, cuda ogłaszają” - orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Nowego Dworu Gdańskiego.

  • Wydanie nr 158/2020
  • 2 stycznia 2020, 09:23
  • Ewelina Pałubicka, prezes fundacji MIKAEL
  • KulturaZapowiedzi
„Cuda, cuda ogłaszają” - orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Nowego Dworu Gdańskiego. fot. pixabay
Orszak Trzech Króli już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń styczniowych w Nowym Dworze Gd. W tym roku po raz szósty nowodworskie (i nie tylko) aniołki, pastuszkowie oraz Trzej Królowie w asyście swoich dwórek i rycerzy przejdą ulicami miasta, aby pokłonić się Bożej Dziecinie w stajence.

Chcemy trwać w radości Bożego Narodzenia i dzielić się nią ze wszystkimi. Dlatego też orszak jest wydarzeniem kierowanym do wszystkich ludzi, dorosłych czy dzieci, osób niewierzących lub innych wyznań. Tego dnia wszyscy zakładamy korony i jesteśmy królami. Tym razem aktorzy naszej orszakowej sceny będą mówić do nas właśnie słowami polskich kolęd, które najpiękniej i najlepiej mówią o Bożym Narodzeniu.

"Cuda, cuda ogłaszają" to właśnie tegoroczne hasło orszaku. Zapraszamy wszystkich na mszę świętą 6 stycznia br. do kościoła Przemienienia Pańskiego w Nowym Dworze Gdańskim na godz. 11. Po mszy prowadzeni przez betlejemską Gwiazdę wyruszymy do stajenki, która tym razem będzie przy parafii Niepokalanego Serca Maryi. A co po drodze będzie się działo na orszakowych mansjonach - czyli scenach,... kto i jakie cuda będzie ogłaszał... To już trzeba koniecznie zobaczyć samemu w styczniowy poniedziałek.

 

Informacja: Ewelina Pałubicka, prezes fundacji MIKAEL

Ewelina Pałubicka, prezes fundacji MIKAEL
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.