Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak mieć zawsze posprzątany dom?

Jak mieć zawsze posprzątany dom? fot. Jak mieć zawsze posprzątany dom?
Marzy Ci się pięknie wysprzątany dom? Lubisz, gdy otacza Cię porządek, jednak bardzo trudno Ci go utrzymać? Sprawdź, jak to zmienić!

Czysty dom wymaga systematyczności w sprzątaniu, jednak nawet codzienne pucowanie na nic się nie zda, jeśli nie zminimalizujesz ilości niepotrzebnych przedmiotów, bądź nie wyrobisz nawyku odkładania rzeczy na miejsce. Wbrew pozorom wystarczą tylko te dwie czynności, by już nieco mniej czasu poświęcać na domowe porządki. Co jeszcze możesz zrobić, by mieć czysty dom, bez konieczności rezygnowania ze swojego czasu wolnego?

Podział obowiązków

Sprawiedliwe podzielenie obowiązków pomiędzy wszystkich domowników sprawia, że w mieszkaniu o wiele łatwiej jest utrzymać porządek. Każda osoba ma konkretne zadania do wykonania, tym samym wypracowanie systematyczności w regularnym sprzątaniu staje się wręcz intuicyjne. Poza tym, gdy kilka osób odpowiada za porządek, jego utrzymanie jest mniej czasochłonne i angażujące.

Umiar w ilości rzeczy

Nie bez powodu w wielu poradnikach dotyczących sprzątania pojawia się rozdział o pozbywaniu się niepotrzebnych rzeczy. Tak naprawdę nadmierna ilość przedmiotów jest wrogiem porządku. O wiele trudniej zapanować nad czystością, gdy brakuje Ci już miejsca na kolejne dekoracje, pamiątki, stosy gazet, czy ubrania, które powoli wysypują się z szafy. W takim przypadku Twoje sprzątanie stanie się Syzyfową pracą - ledwie skończysz odkładać rzeczy na miejsce i je porządkować, gdy zobaczysz, że znowu robi się bałagan. Mniejsza ilość rzeczy przekłada się na szybsze i efektywniejsze sprzątanie.

Nawyk sprzątania po sobie od razu

Co generuje największy bałagan? Rzeczy, które nie są odkładane na miejsce! Ubrania wiszące na krzesłach, naczynia, które zamiast w zmywarce leżą na stole, czy wszystkie drobne przedmioty, które nie mają w domu określonego miejsca. Wystarczy kilka dni bez ich porządkowania, by w domu na stałe zapanował nieład. Warto zadbać o zmianę nawyków i pamiętać, że odłożenie przedmiotu na miejsce to chwila, w przeciwieństwie do sprzątania takiego mieszkania po tygodniu. Wtedy niestety może to już zająć kilka godzin.

Pomoc domowa

Czasami utrzymanie porządku jest niezwykle ciężkie przez brak czasu i chęci. Jeśli dużo pracujesz, masz aktywny tryb życia, a do domu wracasz późno i ostatnie, na co masz wtedy ochotę to sprzątanie, to zdecyduj się na zatrudnienie pomocy domowej. W zależności od swoich potrzeb możesz zatrudnić sprzątaczkę na kilka godzin dziennie, w tygodniu, bądź miesiącu. Już nawet jedna wizyta w tygodniu znacznie ułatwi Ci utrzymanie porządku, bez większego zaangażowania z Twojej strony.

Jak znaleźć dobrą pomoc domową?

Interesuje Cię sprzątanie w Gdańsku? Poszukaj pomocy domowej na specjalnych portalach. Znajdziesz na nich profile kandydatek wraz z dostępnością, miejscami, w których pracują, referencjami, zakresem obowiązków, jak i rekomendacjami od innych osób, którzy korzystali już z ich usług. W ten sposób, o wiele łatwiej będzie Ci wybrać interesującą kandydatkę, a potem zaprosić ją na rozmowę i podjąć decyzję o dalszej współpracy.

Utrzymanie porządku w domu może być o wiele łatwiejsze, jeśli podejdzie się do tego sprytniej bądź oddeleguje część obowiązków. Zastanów się, które rozwiązanie jest dla Ciebie najwygodniejsze i ciesz się domem wysprzątanym na błysk!

Jak mieć zawsze posprzątany dom?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.