Wydanie nr 270/2020, Sobota 26.09.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Odszedł ksiądz Henryk Liszewski – malborski duszpasterz.

Ksiądz Henryk Liszewski w roku 2012 odebrał tytuł „Zasłużony dla Miasta Malborka” z rąk ówczesnego burmistrza, Andrzeja Rychłowskiego podczas uroczystej sesji. „Za zaangażowanie w zakresie religijnej i patriotycznej współpracy z wieloma organizacjami i zakładami pracy oraz kreatywność i życzliwość w posłudze duszpasterskiej na rzecz społeczeństwa malborskiego”.

Ksiądz Henryk Liszewski urodził się w Skwarnie w 1935 r. Po wojennej zawierusze wraz z rodziną przeniósł się do Malborka. Jednak przez wiele lat swojej posługi kapłańskiej związany był z diecezją siedlecką. W komunistycznych czasach za głoszenie kazań i nauczanie religii szykanowany był przez UB.

Do Malborka ks. Liszewski wrócił już jako rencista, w roku 1978. Podjął pracę katechety w malborskich szkołach podstawowych (nr 2 i 9). Od początku swojego pobytu w Malborku zaangażował się w działalność na rzecz lokalnej społeczności. Był ambasadorem Malborka, cieszył się opinią dobrego i zaufanego człowieka, dobrego spowiednika, kreatywnego i ambitnego kapłana o ogromnym poczuciu humoru, który angażował się w życie społeczne miasta Malborka i przyczyniał się do jednoczenia jego mieszkańców.

W czerwcu 2010 r. w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej obchodził jubileusz 50 – lecia swojego kapłaństwa.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Odeszli †