Wydanie nr 27/2021, Środa 27.01.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wyłudził pieniądze na własny pogrzeb.

Wyłudził pieniądze na własny pogrzeb. fot. WMOSG
Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 62- latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna wyłudził pieniądze od bliskich - najpierw na leczenie, a następnie wymyślił, że umrze i chce być skremowany.

Sprawa miała miejsce w sierpniu 2012 roku, wówczas 54 - latek wymyślił chorobę śmiertelną, a następnie swój pogrzeb. Mężczyzna wysyłał sms - y z innego telefonu do swoich bliskich z prośbą o pieniądze na leczenie, a następnie wymyślił, że wyłudzi środki finansowe na swoją kremację. Łącznie wyłudził ponad 6 tys. zł.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście w 2017 roku zarządził poszukiwania mężczyzny, który ukrywał się przed organami ścigania. Podejrzany nie odbierał korespondencji i nie stawiał się na wezwania prokuratury.

W czwartek, 23 stycznia br. kiedy przyleciał z Niemiec do Polski, wpadł w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej. Podczas odprawy na lotniczym przejściu granicznym Mazury w Szymanach, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie potwierdzili, że poszukuje go warszawski wymiar sprawiedliwości. W związku z powyższym zatrzymali poszukiwanego i po sporządzeniu stosownej dokumentacji przekazali mężczyznę policjantom ze Szczytna.

Decyzją sądu 62 - latek najbliższe 14 dni spędzi w areszcie.

 

Informacja i zdjęcie: kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy WMOSG

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
PIS
PIS 24.01.2020, 18:19
.................................Z OSTATNIEJ CHWILI...................Jaki obronił pracę doktorską na temat więziennictwa i uzyskał tytuł Doktora. Dr Jaki w swojej pracy doktorskiej dokonał epokowego odkrycia. ! Otóż odkrył On i udowodnił bezspornie, że osadzona baba z podniesioną spódnicą biegnie szybciej niż osadzony chłop z opuszczonymi spodniami ! Teraz czeka na nominację do Nobla. Prawda, że można napisać ciekawą pracę ? Można ! Tylko trzeba być inteligentnym i sprytnym inaczej !