Wydanie nr 274/2020, Środa 30.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rodzic zastępczy potrzebny od zaraz!

  • Wydanie nr 274/2020
  • 11 lutego 2020, 11:37
  • Sylwia Ressel Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
W środę 12 lutego, w godzinach od 8.00 do 18.00 zapraszamy osoby zainteresowane założeniem rodziny zastępczej lub rodzinnego domu dziecka na dzień otwarty w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, przy ul. K. Leczkowa 1A w Gdańsku.

Rodzinę zastępczą lub rodzinny dom dziecka może stworzyć zarówno małżeństwo, jak i osoba samotna. Być może po konsultacji ze specjalistami pieczy zastępczej, łatwiej będzie Państwu podjąć decyzję o takim wsparciu dzieci z bagażem doświadczeń. Pamiętając przy tym, że prowadzenie np. zawodowej rodziny zastępczej jest przede wszystkim odpowiedzialną pracą. Może ona się okazać nie tylko zawodowym, ale i życiowym spełnieniem. Zachęcamy do odwiedzenia gdańskiego MOPR w środę 12 lutego, by porozmawiać m.in. ze specjalistami, psychologami, trenerami szkolącymi kandydatów na rodziców. Pracownicy Ośrodka odpowiedzą m.in. na pytania o udzielane rodzinom zastępczym wsparcie finansowe, rzeczowe, asystenckie oraz psychologiczne i prawne. Poradzą, jak przygotować się do pełnienia roli zastępczego rodzica i wykonywania tego zajęcia.

Specjaliści Wydziału Pieczy Zastępczej MOPR dyżurować będą w sali konferencyjnej na parterze budynku przy ul. Leczkowa 1A. Serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu bezpośredniego lub telefonicznego, pod numerami: 58 347 82 77 lub 58 347 82 68 oraz 58 347 82 78.

- Z serca zachęcam do działania na rzecz potrzebujących maluchów – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Podjęcie decyzji o założeniu rodziny zastępczej może stać się wstępem do nowego, podarowanego innym życia.

Wiadomości o rodzinnej pieczy zastępczej dostępne są także na stronie: www.mopr.gda.pl oraz linki (pod poniższym można obejrzeć także spot akcji):

http://mopr.gda.pl/zostan-rodzina-zastepcza-2/

http://mopr.gda.pl/wsparcie-dla/dzieci-i-rodzina/piecza-zastepcza/rodziny-zastepcze-i-rodzinne-domy-dziecka/

Sylwia Ressel Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ziuta
Ziuta 11.02.2020, 13:59
..............................500+ do wzięcia za darmo.