Wydanie nr 17/2021, Niedziela 17.01.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Antoni, Jan, Alba, Sulpicjusz, Rościsław, Przemił
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Za handel papierosami z podrobionymi znakami towarowymi grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

  • Wydanie nr 17/2021
  • 14 lutego 2020, 13:16
  • WMOSG
  • Na sygnale
Za handel papierosami z podrobionymi znakami towarowymi grozi im kara nawet do 5 lat więzienia. fot. WMOSG
Do Sądu Rejonowego w Mławie, w minionych dniach lutego br. wpłynął akt oskarżenia przeciwko grupie przestępczej, zajmującej się nabywaniem i wprowadzaniem do obrotu papierosów z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. To finał dochodzenia prowadzonego od 2017 roku przez funkcjonariuszy z Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mławie. Wartość zatrzymanych towarów akcyzowych to 550 tys. zł.

Zamieszanych w nielegalny proceder było 5 mężczyzn i kobieta, mieszkańcy województwa dolnośląskiego, łódzkiego i lubelskiego. Pierwsze osoby wpadły podczas kontroli drogowej we wrześniu 2017 roku, w powiecie mławskim. Wówczas w oplu Vivaro ujawniono 300 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Cztery miesiące później mężczyźni przewozili citroenem, a następnie przechowywali w powiecie chełmskim wyroby tytoniowe w ilości ponad 470 tys. sztuk. Funkcjonariusze Straży Granicznej przeszukali również pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze, w których ujawniono kolejne papierosy i ponad 20 kg krajanki tytoniowej. Do nielegalnych towarów przyznała się mieszkanka powiatu zgorzelskiego.

Trzech mężczyzn w wieku 32, 47 i 48 lat stanie przed sądem za nabywanie, przechowywanie oraz wprowadzanie do obrotu papierosów z podrobionymi znakami towarowymi. Natomiast 38 i 47 - letni mieszkańcy województwa łódzkiego odpowiedzą za pilotowanie pojazdu z nielegalnymi papierosami. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie ruchome i nieruchomości o wartości 270 tys. zł.

Wszystkim oskarżonym za nabywanie i sprzedaż nielegalnych papierosów grozi wysoka kara grzywny. Natomiast dwóm mieszkańcom województwa lubelskiego i 48 - latkowi z Dolnego Śląska za wprowadzanie do obrotu wyrobów tytoniowych z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

 

Informacja i zdjęcia: kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, Rzecznik Prasowy WMOSG

WMOSG
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.