Wydanie nr 27/2021, Środa 27.01.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wymiarowi sprawiedliwości wymykał się przez 9 lat.

Wymiarowi sprawiedliwości wymykał się przez 9 lat. fot. WMOSG
Funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściu w Gronowie zatrzymali obywatela Armenii, poszukiwanego trzema listami gończymi. Wszystkie wyroki zlekceważył i myślał, że polski wymiar sprawiedliwości już o nim zapomniał.

Ormianin próbował wjechać do Polski w czwartek, 20 lutego br. tuż po godzinie 23. W trakcie sprawdzania dokumentów podróżnego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie potwierdzili, że 40 - latek jest od dziewięciu lat poszukiwany. Ścigany był 3 listami gończymi przez poznańskie sądy. Okazało się, że w 2008 i 2009 roku został skazany za posiadanie narkotyków. Natomiast w 2010 dostarczył podrobiony dokument o zatrudnieniu, nakłonił znajomą, by uzyskała kredyt w kwocie 10 tys. zł, który miał rzekomo spłacać. Sądy za popełnione przestępstwa wymierzyły mu karę 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku wyłudzenia, wykonanie kary warunkowo zawieszono, ale Ormianin miał oddać pieniądze. Natomiast za posiadanie narkotyków sąd nakazał mu pracę na cele społeczne i karę grzywny. Wszystkie wyroki zlekceważył i ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości aż do momentu zatrzymania.

Obywatel Armenii został zatrzymany i trafił do Aresztu Śledczego w Elblągu.

 

 

Informacja i zdjęcie: kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, Rzecznik Prasowy WMOSG

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.