Wydanie nr 21/2021, Czwartek 21.01.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Agnieszka, Patrokles, Epifani, Jarosław, Jarosława, Krystiana, Józefa, Awit, Awita
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Poszkodowany w pożarze trafił do szpitala – raport nowodworskich służb mundurowych.

Poszkodowany w pożarze trafił do szpitala – raport nowodworskich służb mundurowych. fot. Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP Nowy Dwór Gdański
Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 42 razy. Dotyczyły one głównie usuwania skutków silnego wiatru na terenie powiatu nowodworskiego. Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia dwóch kolizji drogowych, usuwali z jezdni rozlany beton, a także gasili pożar jednorodzinnego budynku mieszkalnego w Sztutowie.

Pożar budynku w Sztutowie.

Do zdarzenia doszło w piątek, 13 marca br. Dyżurny SKKP w Nowym Dworze Gdańskim odebrał zgłoszenie o pożarze jednorodzinnego budynku mieszkalnego w Sztutowie o godzinie 12.29. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W pierwszej fazie działań po przybyciu na miejsce jednostek OSP podano dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek oraz udzielono KPP osobie poszkodowanej (wsparcie psychiczne, tlenoterapia, zabezpieczenie przed utratą ciepła). Po dojeździe kolejnych jednostek PSP oraz OSP podano kolejne trzy prądy wody na zewnątrz budynku oraz dodatkowe trzy prądy wody do wewnątrz obiektu. Ratownicy zabezpieczeni byli w sprzęt ODO.

W trakcie działań właściciel poinformował KDR, że w środku znajdują się dwie butle z gazem propan-butan o wadze 11 kg każda. Ratownicy prowadzący działania gaśnicze zlokalizowali butle i wynieśli je na zewnątrz, gdzie sukcesywnie schładzane były prądem wody. Przy pomocy piły ratowniczej strażacy wycięli otwór w dachu, aby dotrzeć do zarzewi ognia. Powyższe działania pozwoliły na zlokalizowanie pożaru.

Po oddymieniu budynku przystąpiono do częściowej rozbiórki oraz wynoszeniu na zewnątrz budynku nadpalonych elementów konstrukcji i dogaszaniu zarzewi ognia. Następnie przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono cały budynek, jednak nie stwierdzono występowania zagrożeń. W trakcie działań na miejsce zdarzenia przybył ZRM wezwany przez KDR, który przebadał poszkodowanego i go zabrał do szpitala.

W działaniach brały udział 4 zastępy JRG w sile 10 ratowników, 1 zastęp OSP Sztutowo w sile 6 ratowników, 1 zastęp OSP Jantar w sile 4 ratowników, 2 zastępy OSP Stegna w sile 8 ratowników.

 

 

Informacja: Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP Nowy Dwór Gdański

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.