Wydanie nr 21/2021, Czwartek 21.01.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Agnieszka, Patrokles, Epifani, Jarosław, Jarosława, Krystiana, Józefa, Awit, Awita
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Działania w cieniu koronawirusa – raport nowodworskich służb mundurowych.

Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 14 razy.

Dotyczyły one głównie usuwania skutków silnego wiatru na terenie powiatu nowodworskiego. Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia dwóch kolizji drogowej. Poza tym ratownicy gasili dwukrotnie pożar śmieci i 6 razy trawy.

 

 

Straż pożarna z powiatu nowodworskiego przyłączyła się do akcji #zostanwdomu i ze swoich samochodów emituje specjalny apel, w którym zaleca się wszystkim mieszkańcom do pozostania w domu.


 

 

Kolizja z udziałem dwóch samochodów na S7.

We wtorek, 24 marca br. około godziny 21.24 na drodze S7 na wysokości miejscowości Ryki doszło do kolizji samochodu dostawczego marki Iveco i samochodu osobowego marki Fiat. Samochody po kolizji zajmowały prawy pas drogi na 40 km kierunek Elbląg – Nowy Dwór Gdański. Dostawczy Iveco, w którego uderzył Fiat Doblo, leżał przewrócony na boku. Samochodami podróżowali sami kierowcy, którzy sami opuścili pojazdy przed przybyciem JOP. Jeden z kierowców nie miał obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej, drugi kierowca miał widoczną ranę dłoni. Ruch odbywał się jednym pasem.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, a także udzieleniu kwalifikowane pierwszej pomocy medycznej kierowcy Fiata Doblo (wsparcie psychiczne, opatrunek dłoni). Poszkodowany kierowca został przekazany ZRM po przybyciu na miejsce zdarzenia. Jednak lekarz ZRM stwierdził, że poszkodowany nie wymaga hospitalizacji.

Strażacy podali jeden prąd piany średniej pod uszkodzone pojazdy. Na miejscu zdarzenia pojawiła się również służba drogowa. Przeładowano towar z samochodu dostawczego na inny podstawiony pojazd. Następnie strażacy pomogli w postawieniu przewróconego samochodu na koła i w załadowaniu obu samochodów na lawety. Po dokonaniu sorpcji płynów eksploatacyjnych samochodów i uprzątnięciu drogi z resztek powypadkowych zakończono działania.

W działaniach brały udział dwa zastępy JRG w sile 6 ratowników oraz zastęp OSP w sile 6 ratowników.

 

 

 

Informacja: Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP Nowy Dwór Gdański

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.