Wydanie nr 25/2021, Poniedziałek 25.01.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Miłosz, Paweł, Artemia, Albert, Miłobor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W weekend posypały się mandaty za nieprzestrzeganie przepisów.

  • Wydanie nr 25/2021
  • 6 kwietnia 2020, 09:46
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
W weekend posypały się mandaty za nieprzestrzeganie przepisów. fot. KPP Tczew
Policjanci z powiatu tczewskiego prowadzą intensywne działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Do służby skierowano łącznie 51 funkcjonariuszy, którzy kontrolują ulice, parki, bulwary oraz inne miejsca grupowania się większych ilości osób. Wspólnie z policjantami w powiecie do działań zaangażowani są również funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. Policjanci w powiecie tczewskim interweniowali łącznie wobec 16 osób, które naruszyły obowiązujące przepisy. Wszystkie osoby zostały ukarane mandatami karnymi.

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie patrolując jedną z ulic w mieście zauważyli 3 mężczyzn, którzy zlekceważyli obecne przepisy i wspólnie spożywali alkohol. W związku z tą sytuacją stróże prawa sporządzili wnioski o ukaranie wobec trzech mieszkańców powiatu tczewskiego w wieku 28, 37 i 50 lat. W przypadkach rażącego łamania obostrzeń i lekceważącego podejścia do obowiązujących zakazów trzeba liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi i karą grzywny.

 

 

Większość mieszkańców powiatu tczewskiego stosuje się do wydanych zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Niestety jednak są osoby, które nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym narażają na ryzyko zarażenia siebie oraz innych. Policjanci mieli do czynienia z osobami, które nie stosowały się do obecnych przepisów. Mundurowi ukarali mandatami karnymi 11 osób, które nie stosowały się do ograniczeń związanych z przemieszczaniem się oraz gromadzeniem się, zaś 2 osoby zostały ukarane mandatami za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym. W przypadkach rażącego łamania obostrzeń i lekceważącego podejścia do obowiązujących zakazów trzeba liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi i karą grzywny.

 

 

Najważniejszy zdrowy rozsądek i stosowanie zaleceń.

Każdego dnia policjanci w całym kraju sprawdzają, czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek. Funkcjonariusze egzekwują również przepisy dotyczące zakazu gromadzenia się. Dodatkowo mundurowi podczas codziennych służb emitują z radiowozów specjalny apel, który zachęca wszystkich do pozostania w domu. Niestety są osoby, które nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym narażają na ryzyko zarażenia siebie oraz innych.

 

 

Policja przypomina, że do odwołania każda osoba do 18 roku życia nie może wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwi ich obecność na ulicy. Obowiązuje także zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc m.in. parków, bulwarów, zieleńców czy też lasów. Wprowadzona została także minimalna odległość między pieszymi, która wynosi 2 metry.

 

 

Funkcjonariusze apelują o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń. Wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z koronawirusem. Nieprzestrzeganie tych zasad bezpieczeństwa łączy się z narażaniem zdrowia i życia innych osób. Policjanci do odwołania będą prowadzić działania mogące zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia, a w sytuacjach niestosowania się do nakazów i zakazów będą stanowczo reagować i egzekwować przestrzeganie przepisów.

 

 

 

Informacja i zdjęcia: KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
mieszkaniec
mieszkaniec 06.04.2020, 14:03
Mandaty są przyznawane bezprawnie. Nie mamy ustanowionego stanu wyjątkowego więc takiego mandatu możemy nie przyjąć a sąd z pewnością rozpatrzy sprawę na korzyść osoby, która dostała mandat. Działania, które aktualnie się odbywają są wbrew konstytucji. Oczywiście na zdrowy rozsądek nie powinniśmy gromadzić się, ale mandat dla spacerującego małżeństwa po bezludziu to już w ogóle śmiech na sali.
Tylko zdrowy razsadek nas uratuje a nie zabranianie ludziom swobodnego poruszania się a jeśli mają być takie zakazy niech ogłoszą stan wyjątkowy.
Sekretarz KC PIS
Sekretarz KC PIS 06.04.2020, 12:56
……………………………..Prezes PIS na nocnym posiedzeniu KC PIS rozwiązał problem z wyborami i Gowinem. Kulawy zapewnił, że wybory odbędą się w terminie 10 maja. Do osób będących na kwarantannie przyjdzie do domu grabarz z dwiema urnami. Do jednej wyborca odda głos a drugą mu zostawi w domu do wykorzystania kilka dni po wyborach.