Wydanie nr 157/2020, Piątek 5.06.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Walter, Waleria, Dobrociech, Bonifacy, Nikanor, Igor, Hildebrand, Hildebranda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wynajmujesz pokoje dla osób objętych kwarantanną? Licz się z wysoką karą.

Od 20 marca 2020 r. wprowadzony jest w Polsce stan epidemii związany z zagrożeniem zarażenia koronawirusem. Osoby wracające z zagranicy, jak również z podejrzeniem kontaktu z osobami zarażonymi, są poddane przymusowej dwutygodniowej kwarantannie, którą odbywają w domu albo w ośrodku do tego celu przeznaczonym. Wprowadzane są nowe obostrzenia, aby spowolnić oraz zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. Dotyczy to również prowadzenia usług hotelarskich.

 

Już od ponad miesiąca wszyscy toczymy nierówną walkę z koronawirusem. Jest coraz więcej osób zarażonych. Wprowadzane są nowe obostrzenia, aby spowolnić oraz zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. Osoby, które wracają z zagranicy są poddane przymusowej kwarantannie. Funkcjonariusze z powiatu nowodworskiego codziennie sprawdzają czy osoby, na które kwarantanna została nałożona, stosują się do niej. To samo dotyczy innych zakazów opisanych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020r. m.in. ograniczenie określonych zakresów działalności przedsiębiorców związanej z prowadzeniem usług hotelarskich, czyli krótkotrwałego, ogólnie dostępnego wynajmowania domów, mieszkań, pokoi, miejsc noclegowych, a także miejsc na ustawienie namiotów lub przyczep samochodowych. Dotyczy to również, wynajmowania poszczególnych domków lub pokoi do odbycia zbiorowej kwarantanny.

 

 

 

Za złamanie tego przepisu, zgodnie z Ustawą o chorobach zakaźnych, może być nałożona kara pieniężna w drodze decyzji administracyjnej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w wysokości od 5 tys. zł do 30 tys. zł.

 

 

 

Policja przypomina, że to Wojewoda wyznacza i zapewnia warunki izolacji lub kwarantanny przez zapewnienie odpowiednich pomieszczeń, wyposażenia oraz skierowanie do pracy osób posiadających odpowiednie kwalifikacje.

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim informuje, że po uzyskaniu sygnału dotyczącego łamania przepisu związanego z wynajmowaniem domów, mieszkań czy pokoi będzie informowała Powiatowy Inspektorat Sanitarny, który dokona kontroli.

 

 

 

 

Informację prasowa KPP Nowy Dwór Gdański

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.