Wydanie nr 21/2021, Czwartek 21.01.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Agnieszka, Patrokles, Epifani, Jarosław, Jarosława, Krystiana, Józefa, Awit, Awita
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

9 zastępów walczyło z pożarem w Orłowie – raport nowodworskich służb mundurowych.

9 zastępów walczyło z pożarem w Orłowie – raport nowodworskich służb mundurowych. fot. pixabay
Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 11 razy. Dotyczyły one pożaru suchej trawy, śmietnika oraz budynku mieszkalnego. Strażacy zabezpieczali miejsce dwóch kolizji drogowych, a także uruchomili agregat prądotwórczy w budynku mieszkalnym dla osoby chorej. Pięciokrotnie podejmowali działania związane z SARS-CoV-2

 

Straż pożarna z powiatu nowodworskiego przyłączyła się do akcji #zostanwdomu i ze swoich samochodów emituje specjalny apel, w którym zaleca się wszystkim mieszkańcom do pozostania w domu.

 

 


 

Pożar domku jednorodzinnego w Orłowie.

Dyżurny SKKP w Nowym Dworze Gdańskim zgłoszenie o palącym się budynku mieszkalnym przy ul. Szczęśliwej w miejscowości Orłowo odebrał we wtorek, 14 kwietnia br. o godzinie 10.42. Po dojeździe pierwszych zastępów zastano budynek mieszkalny jednorodzinny wykonany z drewna z widocznym zadymieniem oraz płomieniami ognia z południowego szczytu budynku. Dwie osoby ewakuowały się przed przybyciem JOP. Prąd został wyłączony przez zakład energetyczny.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu do wnętrza budynku na palącą się konstrukcję i pokrycie dachowe oraz podanie dwóch prądów z zewnątrz budynku (jednego w natarciu na palący się dach, a drugi w obronie pozostałej części dachu). Przy użyciu pilarek ratowniczych i drabin przenośnych dokonano rozbiórki konstrukcji w celu wykluczenia zarzewi ognia, zabezpieczono plandeką spaloną konstrukcję dachu. Zasilanie wodne ze stawku oddalonego o 50 m od budynku. Powyższe działania pozwoliły na lokalizację i ugaszenie pożaru.

W działaniach brały udział 4 zastępy JRG w sile 9 ratowników oraz 5 zastępów OSP w sile 24 ratowników.

 

 

 

 

Informacja: Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP Nowy Dwór Gdański

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.