Wydanie nr 184/2020, Czwartek 2.07.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Otto, Urban, Martynian, Bożydar, Juda, Niegosława, Switun, Juwenalis
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Samorząd Nowego Stawu wsparł malborski szpital.

  • Wydanie nr 184/2020
  • 1 czerwca 2020, 10:19
  • UM Nowy Staw
  • Wiadomości
Samorząd Nowego Stawu wsparł malborski szpital. fot. UM Nowy Staw
Do malborskiego szpitala trafiła druga partia specjalistycznych masek ochronnych, zakupionych przez nowostawski samorząd. Profesjonalny sprzęt ochronny wspomoże lekarzy i pielęgniarki w walce z zagrożeniem związanym z epidemią koronawirusa, ale będzie też służył pracownikom lecznicy również podczas bieżącej pracy na rzecz chorych mieszkańców powiatu malborskiego.

 

Urząd Miejski w Nowym Stawie na zakup sprzętu ochronnego dla szpitala przeznaczył 28 661,50 zł. Za tę kwotę zakupione zostały jedne z najnowocześniejszych masek, gwarantujących wysoki współczynnik filtracji powietrza. Pod koniec kwietnia br. burmistrz Jerzy Szałach przekazał na ręce dyrektora Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku cztery zestawy TikiSTART i dziesięć masek TikiUSER. W piątek, 29 maja br. do lecznicy trafiła druga część zamówienia, składająca się z sześciu zestawów TikiSTART. W skład kompletu TikiUSER wchodzi maska, filtr P3 oraz uprząż mocująca na głowę. Zestaw TikiSTART jest wersją najbogatszą i posiada wentylator z baterią wewnętrzną, która podtrzymuje stałe nadciśnienie w masce, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkownika. Jest też ładowarka i torba do przechowywania.

 

 

 

 

 

Zakupione przez nowostawski samorząd maski zostały stworzone do ochrony wirusologicznej podczas pracy na terenie szpitala. Podczas projektowania uwzględniono wszystkie aspekty tego sektora, w tym łatwość obsługi, komfort, bezpieczeństwo i sterylizację sprzętu.

- Na początku epidemii koronawirusa bardzo długo czekało się na realizację zamówień związanych ze sprzętem medycznym, co było związane z ogromnym zapotrzebowaniem. Zależało mi, by te specjalistyczne maski dotarły do szpitala jak najszybciej, dlatego najpierw przekazaliśmy pierwszą partię zamówienia, by maski od razu mogły służyć lekarzom, ratownikom i pielęgniarkom - wyjaśnia Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Teraz dotarły do nas kolejne zakupione zestawy ochronne, co pozwoli jeszcze większej grupie medyków korzystać z nich. Wiem, że są wykorzystywane i jestem przekonany, że będą jeszcze długo służyły pracownikom szpitala.

Dodajmy, że sprzęt jest wielokrotnego użytku. Maski można wymiennie przymocowywać do zestawu z wentylatorem. Pracownicy lecznicy mogą więc używać tylko swojej maski, gdy odbywa się praca w systemie zmianowym. Sprzęt chroni przed groźnymi cząsteczkami stałymi oraz aerozolami. Zestaw ochronny jest też wyposażony w czujniki szczelności maski, poziomu naładowania baterii oraz automatyczną kontrolę źródła powietrza.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.