Wydanie nr 21/2021, Czwartek 21.01.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Agnieszka, Patrokles, Epifani, Jarosław, Jarosława, Krystiana, Józefa, Awit, Awita
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Śmiertelne potrącenie rowerzysty – raport nowodworskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 21/2021
  • 27 lipca 2020, 15:22
  • KP PSP Nowy Dwór Gdańsk
  • Na sygnale
Śmiertelne potrącenie rowerzysty – raport nowodworskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 31 razy.

 

Dotyczyły one m.in. pożaru ścierniska, ogniska pod nadzorem, a także rozgłaszania komunikatów związanych z COVID-19. Strażacy podejmowali działania związane ze skutkami intensywnej ulewy – zabezpieczali dach, wypompowywali wodę oraz usuwali wiatrołomy. Ratownicy przeprowadzili interwencję związaną z usunięciem gniazda owadów błonkoskrzydłych oraz węża z ogrodu, a także pomogli innym służbom ratunkowym. Strażacy zabezpieczyli miejsca 3 kolizji drogowych.

 

 

 

Śmiertelne potrącenie rowerzysty.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 21 lipca br. w miejscowości Lubieszewo. O godzinie 07.03 doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód dostawczy. W wyniku tego zdarzenia rowerzysta zmarł. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie - użycie defibrylatora AED oraz prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez 30 minut. Przybyły na miejsce wypadku lekarz ZRM o godzinie 07.32 stwierdził zgon mężczyzny. Strażacy odłączyli akumulator w pojeździe i kierowali ruchem drogowym w trakcie trwania akcji ratunkowej. W działaniach brały udział 4 zastępy JRG w sile 13 ratowników.

 

 

 

Wypadek z udziałem motocyklisty.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 23 lipca br. o godzinie 16.14 w Nowym Dworze Gdańskim na DK7. W zdarzeniu z udziałem motocyklisty jedna osoba została poszkodowana. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem drogowym. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w sile 8 ratowników.

 

 

 

Potrącenie rowerzysty.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 lipca br. w Nowym Dworze Gdańskim. Około godziny 13.06 na ulicy Morskiej samochód osobowy potrącił rowerzystę. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP osobie poszkodowanej - wsparcie psychiczne. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w sile 8 ratowników.

 

 

 

 

Poszukiwania zaginionego dziecka.

W niedzielę, 26 lipca br. około godziny 14.26 w miejscowości Stegna doszło do zaginięcia 5 - letniej dziewczynki. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy w poszukiwaniach dziewczynki wzdłuż plaży Morza Bałtyckiego. O godzinie 14.54 na brzegu plaży dziewczynka została odnaleziona 1 km od miejsca zdarzenia przez osoby postronne. Dziecko przekazano ojcu dziewczynki. W działaniach brały udział 4 zastępy OSP w sile 13 ratowników oraz jeden zastęp JRG w sile 3 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: mł. kpt. Jakub Czaplicki, KP PSP Nowy Dwór Gdański

 

KP PSP Nowy Dwór Gdańsk
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.