Wydanie nr 21/2021, Czwartek 21.01.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Agnieszka, Patrokles, Epifani, Jarosław, Jarosława, Krystiana, Józefa, Awit, Awita
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Śmierć w wodach Bałtyku – raport nowodworskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 21/2021
  • 3 sierpnia 2020, 15:51
  • KP PSP Nowy Dwór Gdańsk
  • Na sygnale
Śmierć w wodach Bałtyku – raport nowodworskich służb mundurowych. fot. KP PSP Nowy Dwór Gdański
Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 28 razy.

 

Dotyczyły one m.in. pożaru trawy w przydrożnym rowie, ogniska bez nadzoru, a także niesprawnej instalacji na moście. Strażacy podejmowali działania związane z usuwaniem wiatrołomów i z usunięciem gniazd owadów błonkoskrzydłych. Pomogli innym służbom ratunkowym, zabezpieczali miejsce lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz miejsca 5 kolizji drogowych. Strażacy uratowali kota, który nie mógł zejść z drzewa. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

 

 

 

Zderzenie osobówek w Żelichowie.

Do zdarzenia doszło w piątek, 31 lipca br. o godzinie 12.45 w Żelichowie. Na drodze wojewódzkiej nr 502 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu udział brały trzy osoby, w tym 4 – letnie dziecko. Kierowca jednego z pojazdów uskarżał się na duszności oraz ból w klatce piersiowej, znajdował się niezakleszczony wewnątrz pojazdu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie (wsparcie psychiczne, pozycja siedząca) i przekazaniu ZRM w celu dalszej hospitalizacji, a także odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach oraz zasilania LPG w jednym z pojazdów. Po zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych i uprzątnięciu jezdni, ratownicy kierowali ruchem drogowym. Po zepchnięciu pojazdów na pobocze zakończono działania, w których brały udział 3 zastępy JRG w sile 9 ratowników.

 

 

 

 

Śmierć w wodach Bałtyku.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 1 sierpnia br. na plaży w Kątach Rybackich. Około godziny 12.37 doszło do zaginięcia mężczyzny kąpiącego się w Morzu Bałtyckim. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali mężczyznę w średnim wieku leżącego na plaży, po wcześniejszym wyciągnięciu go z wody tuż przy wejściu nr 53, u którego była prowadzona resuscytacja krążeniowo - oddechowa przez ratowników WOPR. Osoby postronne przekazały informację, że 17 - letni chłopak, który kąpał się z mężczyzną, wyszedł z wody o własnych siłach przed przybyciem JOP i nie wymagał opieki medycznej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej wraz z ratownikami WOPR oraz zabezpieczeniu lądowiska LPR na plaży przy wejściu nr 53. O godzinie 13.26 lekarz LPR stwierdził zgon mężczyzny. W działaniach brały udział 4 zastępy JRG w sile 12 ratowników i 2 zastępy OSP w sile 5 ratowników.

(czytaj https://www.zulawyimierzeja24.pl/aktualnosci/31132,tragedia-w-katach-rybackich-nie-zyje-47-letni-mezc)

 

 

 

 

Informację przekazał: mł. kpt. Kamil Kuceł, KP PSP Nowy Dwór Gdański

 

KP PSP Nowy Dwór Gdańsk
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.