Wydanie nr 302/2020, Środa 28.10.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Tadeusz, Wszeciech, Szymon, Juda, Wielimir, Domabor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Narkotyki warte 6 mln zł ukryte w magazynach w Malborku.

  • Wydanie nr 302/2020
  • 25 sierpnia 2020, 14:15
  • pomorska.policja.gov.pl
  • Na sygnale
  • 15 komentarzy
Narkotyki warte 6 mln zł ukryte w magazynach w Malborku. fot. pomorska.policja.gov.pl
Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali dwa tzw. „magazyny narkotyków” i przejęli prawie 100 kg narkotyków, z czego większość to amfetamina. Funkcjonariusze zabezpieczyli także ponad 8 tysięcy tabletek ekstazy i blisko 600 tysięcy złotych. Dwaj podejrzani o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od kilku miesięcy zajmowali się rozpracowaniem grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Z zebranego przez policjantów materiału dowodowego wynikało, że w Malborku handlarze narkotyków prowadzą tzw. „magazyny narkotyków”, w których przechowywane są hurtowe ilości środków odurzających. Pracując nad sprawą policjanci ustalili, że przestępczym procederem zajmują się dwaj bracia w wieku 38 i 37 lat.

 

 

 

 

Realizując tę sprawę na jednej z ulic Malborka policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca tego miasta. W chwili zatrzymania mężczyzna był w pobliżu jednego z magazynów i miał ze sobą torbę, w której niósł ponad pół kilograma marihuany. Drugi z mężczyzn 37-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Funkcjonariusze podczas przeszukań magazynów oraz pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych znaleźli blisko 100 kg narkotyków, z czego samej amfetaminy prawie 97 kilogramów, marihuanę, a także 8400 tabletek ekstazy. Zabezpieczono także gotówkę w wysokości blisko 600 tysięcy złotych. Większość pieniędzy w chwili znalezienia znajdowała się w foliowym worku na śmieci. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 6 milionów złotych.

 

 

 

 

Dwaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: pomorska.policja.gov.pl

 

pomorska.policja.gov.pl
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
el czapo
el czapo 29.09.2020, 13:33
Dziwny traf!Zawsze człowiek przewija się w temacie"wszystkich zawijają oprócz niego"CZY TO PRZYPADEK.
Marek
Marek 07.09.2020, 13:31
Andro$ na układy z policja i chroni go żona która pracuje w sądzie , może tak w końcu by się nim ktoś zainteresował jego luksusami bezrobotnego bidulka
Cybula
Cybula 07.09.2020, 13:29
Andro$ teraz przejmuje miasto jemu to było na rękę , układy ma nie od dziś i każdy wie ze sprzedaje narkotyki tylko na kilogramy
Animals
Animals 27.08.2020, 09:27
A ja z innej beczki czy małe jeżyki są pod ochroną
mal
mal 27.08.2020, 08:24
Widocznie reszta dilerów współpracują z malborska policja.brawo dla malborskiej policji!!!!!