imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat

• 27 sierpnia 2020, 08:56
  • MKS Nogat
  • SportWodne
Wicemistrz Polski w kajakarstwie pochodzi z Malborka. fot. MKS Nogat
Kajakarz Malborskiego Klubu Sportowego Nogat, Wiktor Żarski został Wicemistrzem Polski w kajakarstwie na dystansie 10 km w kategorii senior. Mistrzostwa Polski odbyły się w ostatni weekend w Krakowie. Wkrótce Wiktor zmierzy się w sprincie kajakowym podczas Pucharu Świata w węgierskim Szeged. Czy zdobędzie szansę na udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 r.?

Podczas LOTTO 36 Długodystansowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w dniach 21 - 23 sierpnia br. w Krakowie kajakarz Malborskiego Klubu Sportowego Nogat, Wiktor Żarski zdobył srebrny medal w kategorii seniorów na dystansie 10 km. Medal jest uwieńczeniem tegorocznych krajowych startów w zawodach rangi mistrzowskiej. Należy wspomnieć, że Wiktor od tego roku startuje już w kategorii senior i jest najmłodszym odnoszącym takie wysokie wyniki w tej kategorii wiekowej. Tydzień temu w Poznaniu awansował do dwóch finałów na Mistrzostwach Polski Seniorów i zajął dwa razy siódme miejsce na 500 m i 1000 m. Jest to ogromny sukces młodego malborskiego kajakarza, wchodzącego przebojem do tej elitarnej kategorii wiekowej. Wiktor jest objęty szkoleniem centralnym i bezpośrednio po mistrzostwach w Poznaniu został powołany na dwutygodniowe zgrupowanie w Zakopanem, pierwszej reprezentacji Polski seniorów . Bezpośrednio po Zakopanem, kadra Polski przyjeżdża do Wałcza, gdzie będzie w dalszym ciągu przygotowywać się do startu w Pucharze Świata w Sprincie Kajakowym, który odbędzie się w dniach 24 – 27 września br. w węgierskim Szeged. Start w Pucharze Świata jest ostatnią szansą kwalifikacji do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Liczymy na powołanie Wiktora na te regaty i jego wysoki wynik.

Informację i zdjęcia przekazał: Andrzej Lewandowski, MKS Nogat