Wydanie nr 336/2020, Wtorek 1.12.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Eligia, Natalia, Platon, Edmund, Eligiusz, Blanka, Sobiesława, Gosława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Terytorialsi bez wahania podjęli akcję ratunkową podczas pożaru kamienicy.

  • Wydanie nr 336/2020
  • 22 pażdziernika 2020, 12:24
  • 7 PBOT
  • Wiadomości
Terytorialsi bez wahania podjęli akcję ratunkową podczas pożaru kamienicy. fot. 7 PBOT
Dwóch żołnierzy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio podczas wykonywania działań służbowych trafiło na pożar jednej z kamienic przy ulicy Cechowej, w samym centrum chojnickiej starówki.

 

Kapral Marcin Wiśniewski i kapral Mateusz Ossowski natychmiast wezwali na miejsce zdarzenia odpowiednie służby. Ponadto od napotkanych osób dowiedzieli się, że w płonącym mieszkaniu znajduje się dziecko. Terytorialsi bez wahania wbiegli do środka, jednak pożar był już na tyle rozległy, że unoszący się dym ograniczał widoczność do zera. Mimo dużego zadymienia, próbowali ustalić wszystkie ewentualne zagrożenia, jakie mogły wyniknąć z rozprzestrzeniającego się ognia, w tym np. czy budynek jest wyposażony w instalację gazową, co mogło grozić potężną eksplozją zagrażającą także mieszkańcom sąsiednich kamienic. Po przyjeździe służb ratunkowych, działali wspólnie z nimi w celu sprawnego zwalczenia pożaru, kontroli organizacji ruchu i utrzymywaniu ludności cywilnej w odpowiedniej odległości.

Kaprale Wiśniewski i Ossowski, którzy na co dzień pełnią służbę w 73 blp w Słupsku wykazali się odwagą i determinacją w niesieniu pomocy innym, a to postawa godna żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Maciej Szalbierz, 7 PBOT

 

7 PBOT
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.