Wydanie nr 337/2020, Środa 2.12.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Bibiana, Bibianna, Aurelia, Wiktoryn, Zbylut, Ludwina, Balbina, Sulisław, Paulina, Sylweriusz, Budzisława, Budzisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy wypożyczenie samochodu jest bezpieczną metodą transportu podczas pandemii?

  • Wydanie nr 337/2020
  • 27 pażdziernika 2020, 19:55
  • Czy wypożyczenie samochodu jest bezpieczną metodą transportu podczas pandemii?
  • Strefa obywatelskaWasze informacje
  • 1 komentarz
Czy wypożyczenie samochodu jest bezpieczną metodą transportu podczas pandemii? fot. Czy wypożyczenie samochodu jest bezpieczną metodą transportu podczas pandemii?
Rozprzestrzeniająca się pandemia wymusiła na osobach aktywnych, korzystających na co dzień z komunikacji publicznej lub ludziach pracujący w delegacji na znalezienie alternatywnych form transportu. Autobusy miejskiej, tramwaje czy pociągi stały się zwyczajnie mało bezpieczną formą poruszania się i odradzana jest przez organy zajmujące się badaniem pandemii. Dlatego zaczęto szukać alternatywnych form przemieszczania się na bliskie i dalekie dystanse, a jednym z bezpieczniejszych rozwiązań jest wynajęcie samochodu. Sprawdź, czemu wypożyczone auto w okresie trwania pandemii jest dobrym rozwiązaniem, które zapewnia bezpieczeństwo.

Szukasz transportu, zapewni Ci bezpieczeństwo podczas pandemii? Sprawdź zalety wynajętego samochodu

Mimo utrudnionego przemieszczania się pomiędzy miastami czy samą komunikacją wewnątrz danej aglomeracji, wiele osób musi dojeżdżać do pracy, szkoły czy brać osobisty udział w spotkaniach biznesowych. O ile korzystanie z transportu zbiorowego nie jest zabronione, to Ministerstwo Zdrowia zaleca unikanie go i decydowanie się na tę formę przemieszczania się tylko w ostateczności. Mocno ucierpiały na tym osoby, które dopiero co dotarły do nowego miasta i chcą w szybki oraz bezpieczny sposób dojechać do wcześniej zaplanowanego miejsca. Lotniska oddalone są zazwyczaj od centrów miast o wiele kilometrów, a skorzystanie z komunikacji publicznej czy taksówki wiąże się z ryzykiem zarażenia koronawirusem.

Komfortowy i bezpieczny przejazd zapewniają wypożyczone samochody, które można wynająć zarówno na krótki, jak i długi okres. Pozwala to zminimalizować kontakt z innymi ludźmi, a do tego zapewnia komfortowy przejazd, co spodoba się osobom podróżującym z dużą ilością bagaży. Własny pojazd zwiększy również poczucie niezależności i pozwoli w dowolnym momencie dostać się na niezapowiedziane spotkanie. Jest to szczególnie istotne dla osób znajdujących się w dużych aglomeracjach, jak choćby Trójmiasto, gdzie kolejne miasta dzieli wiele kilometrów. Wypożyczalnia samochodów w Gdyni funkcjonuje przez całą dobę, a wynajęte auto może znaleźć się pod wskazanym adresem w krótkim czasie.

Jakich formalności należy dopełnić podczas wynajmu samochodu?

Choć obecnie auto można wypożyczyć za pośrednictwem telefonu lub formularza online, to dalej konieczne jest spełnienie kilku podstawowych warunków. Przede wszystkim wynajmować samochody mogą osoby, które ukończyły 21 lat i mają prawo jazdy od przynajmniej dwóch lat. Oprócz dokumentu potwierdzającego uprawnienia kierowcy, należy posiadać również dowód osobisty lub paszport. Część firm wymaga także drugiego dokumentu tożsamości – może to być paszport, co dla osób wypożyczających samochód na lotnisku, nie będzie dużym problemem.

Przy okazji płatności warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, w jaki sposób będą naliczane opłaty. Niektóre wypożyczalnie decydują się na limit kilometrów, z kolei inne wynajmują samochody na dany okres. Należy pamiętać również o kaucji na poczet ewentualnego wypadku – to, czy opłata będzie naliczana zależy od firmy. Więcej o płatnościach i formalnościach przy okazji wypożyczania auta, przeczytać można w artykule: Wypożyczenie samochodu w Gdyni – jaki samochód wybrać?

Czy wypożyczenie samochodu jest bezpieczną metodą transportu podczas pandemii?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.