Wydanie nr 17/2021, Niedziela 17.01.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Antoni, Jan, Alba, Sulpicjusz, Rościsław, Przemił
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Od wtorku ruszy oddział „covidowy” w Malborku?

Od wtorku ruszy oddział „covidowy” w Malborku? fot. Archiwum TvMalbork.pl
W związku z decyzją Wojewody Pomorskiego z dnia 12 października br. dotyczącą konieczności zabezpieczenia miejsc do leczenia osób wymagających hospitalizacji po zakażeniu COVID-19, Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku zobligowane zostało do przygotowania 18 łóżek, w tym dwóch na leczenie pod respiratorem. Początkowo oddział miał zacząć funkcjonować od 16 października br., jednak w związku z reorganizacją szpitala, otwarcie oddziału „covidowego” planowane jest na przyszły tydzień.

 

Aby móc uruchomić w malborskim szpitalu oddział „covidowy” trzeba było przenieść oddział dziecięcy z budynku głównego na parter budynku administracyjnego, a w związku z tym przenieść administrację, pogotowie i transport medyczny w inne pomieszczenia poza szpitalem. Poza tym wykonano śluzę szatniową w nowo powstałym oddziale. Na oddziale przygotowano 18 łóżek do leczenia osób wymagających hospitalizacji po zakażeniu COVID-19.

 

 

 

 

Jak obecnie wygląda sytuacja pandemiczna w szpitalu?

W ostatnim czasie docierały do nas różne informacje dotyczące funkcjonowania malborskiej placówki służby zdrowia. W związku z powyższym poprosiliśmy dyrekcję szpitala o komentarz w tej sprawie. 

Paweł Chodyniak, Prezes Zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku napisał, że „w chwili obecnej większość pracowników administracji wróciła już do pracy. W okresie izolacji kilkunastu osób zadania sekretariatu, jak i innych działów, odbywały się w systemie zdalnym. Największym problemem pozostaje obecnie absencja pracowników medycznych, tj. lekarzy, pielęgniarek, ratowników i techników medycznych. Z tego też powodu zdarzają się przerwy w funkcjonowaniu niektórych komórek, ale wszystkie oddziały szpitalne funkcjonują w pełnym zakresie, a już wkrótce uruchomiony zostanie nowy, 18-sto łóżkowy, oddział covid-owy”.

 

 

 

 

Kiedy ruszy oddział „covidowy”?

Z niecierpliwością wszyscy oczekują otwarcia oddziału do leczenia osób wymagających hospitalizacji po zakażeniu COVID-19 w malborskim szpitalu. Podczas środowej, XIX sesji Rady Powiatu Malborskiego padło pytanie z ust jednego z radnych dotyczące konkretnej daty rozpoczęcia działalności tego oddziału. Radny Bogdan Kułakowski, pełniący rolę dyrektora nowodworskiego oddziału Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku odpowiedział, że otwarcie planowane jest na przyszły wtorek, 24 listopada br.

 

 

 

 

Czy malborski szpital potrzebuje pomocy?

- „Pomoc mieszkańców Malborka i powiatu jest zawsze mile widziana. Najbardziej potrzebne są jednak środki finansowe do zakupu sprzętu i wyposażenia nowego oddziału” - powiedział Paweł Chodyniak.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Krzyżak
Krzyżak 19.11.2020, 13:08
Mały vice premier niech da !!! Na celebrytów jest na limuzyny jest na 100% podwyżki pensji jest !!!...tylko kuzwa tu szebranina...masakra
Stały bywalec
Stały bywalec 18.11.2020, 22:03
Prezesik jak zwykle liczy tylko na kase, ludzie dla niego nie mają znaczenia.
Iza
Iza 19.11.2020, 08:49 (odpowiedź do Stały bywalec)
leczenie powinno byc bezpłatne