Wydanie nr 25/2021, Poniedziałek 25.01.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Miłosz, Paweł, Artemia, Albert, Miłobor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policjantka spotkała się online z pierwszakami SP1 w Nowym Dworze Gdańskim.

  • Wydanie nr 25/2021
  • 27 listopada 2020, 12:45
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Policjantka spotkała się online z pierwszakami SP1 w Nowym Dworze Gdańskim. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W tym tygodniu funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką spotkała się z pierwszakami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Spotkanie odbyło się w nietypowy sposób. Wszyscy połączyli się on-line. Głównym tematem było bezpieczeństwo na drodze, ale z uwagi na to, że dzieci uczą się w domach rozmawiano również o bezpieczeństwie w domu.

 

W tym roku początek roku szkolnego, jak i trwający rok szkolny jest inny niż zwykle. Od marca br. walczymy z zatrzymaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Od października br. dzieci uczą się zdalnie w domach. Spotkania profilaktyczne są w bardzo dużym stopniu utrudnione, a wręcz niemożliwe. W tym tygodniu funkcjonariuszce nowodworskiej komendy zajmującej się profilaktyką udało spotkać się z pierwszakami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Spotkanie odbyło się on-line. W trakcie spotkania zostało omówione bezpieczeństwo na drodze oraz bezpieczeństwo w domu.

 

 

 

 

Na samym początku dzieci, jak i funkcjonariuszka połączyli się on-line wchodząc na specjalną stronę. Niestety z uwagi na dużą ilość osób korzystających z nauki zdalnej, dzieci miały powyłączane kamerki. Przez cały czas trwania zajęć, policjantka miała włączoną kamerkę i dzieci mogły ją widzieć. Podczas spotkań omówiono m.in. miejsca, w których bezpiecznie można przejść na drugą stronę drogi oraz obowiązki pieszego, które należy wykonać przed przejściem dla pieszych. Uczniowie bardzo dobrze radzili sobie z tematem bezpieczeństwa - wiedzieli o obowiązku noszenia odblasków, jak również, że jadąc w pojeździe muszą siedzieć w foteliku, a wszyscy pasażerowie muszą mieć zapięte pasy.

 

 

 

 

Z uwagi na naukę zdalną, jak i na to, że dzieci większość czasu spędzają w domu, policjantka omówiła również bezpieczeństwo w domu. Omówiono przykre konsekwencje zabaw z ogniem, a także co należy zrobić, gdy do drzwi zapuka nieznajomy. Zajęcia odbyły się w bardzo miłej atmosferze. Na sam koniec wszyscy włączyli kamerki i pomachali do siebie.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.