Wydanie nr 21/2021, Czwartek 21.01.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Agnieszka, Patrokles, Epifani, Jarosław, Jarosława, Krystiana, Józefa, Awit, Awita
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy zaszczepisz się przeciw COVID-19? W lutym 2021 r. rusza rejestracja. Oddaj głos w naszej sondzie.

Czy zaszczepisz się przeciw COVID-19? W lutym 2021 r. rusza rejestracja. Oddaj głos w naszej sondzie. fot. zdjęcie poglądowe
Media podały, że Wielka Brytania jako pierwsza zatwierdziła szczepionki przeciwko COVID-19 firmy Pfizer i BioNTech. Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu pierwsza grupa mieszkańców zostanie poddana szczepieniu. Do tej pory nigdy nie zdarzyło się tak, by w ciągu tak krótkiego czasu wprowadzono do obiegu szczepionkę.

 

Według medialnych doniesień, do Polski pierwsza partia szczepionki na koronawirusa trafić ma po Nowym Roku. Rząd szacuje, że co najmniej 12 milionów Polaków będzie chciało się zaszczepić przeciw COVID-19. Szczepionka ma być darmowa i dobrowolna. Jeden z wariantów rozważanych przez polski rząd zakłada, że w pierwszej kolejności, oprócz personelu medycznego, szczepionkę otrzymają najstarsi mieszkańcy naszego kraju, którzy są szczególnie narażeni na cięższe przechodzenie koronawirusa.

 

 

 

 

Rząd Polski podpisał umowy na zakup szczepionki przeciwko COVID-19 z trzema firmami - Pfizer BioNtech, Johnson&Johnson oraz AstraZeneca. Po zatwierdzeniu ich przez europejskie instytucje, do naszego kraju trafi ponad 45 mln dawek szczepionki przeciwko COVID-19. W pierwszej kolejności ze szczepionek skorzystają osoby szczególnie narażone na zakażenie koronawirusem, czyli pracownicy służy zdrowia, mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej i pacjenci Zakładów Leczniczo-Opiekuńczych, osoby powyżej 60. roku życia oraz służby, które wspomagają walkę z COVID-19 – m.in. policja i wojsko.

 

 

 

 

Rejestracja ruszy w lutym 2021 r.

- „Proces rejestracji powszechnych szczepień rozpocznie się w lutym 2021 r. Wszystko jednak zależy od decyzji Europejskiej Agencji Lekowej. Proces będzie prosty i jednocześnie bezpieczny” - czytamy na rządowej stronie.

W jaki sposób będzie przebiegał ten proces?

Po pierwsze rejestracja – online: przez infolinię lub u lekarza POZ, na specjalnej stronie www lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta. Po drugie - zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza lub pielęgniarkę. Po trzecie - wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu. Po czwarte - powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.

 

 

 

 

Gdzie będziemy mogli się zaszczepić?

W piątek, 4 grudnia br. rusza nabór podmiotów, które będą organizowały punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane stacjonarnie w placówkach POZ, innych stacjonarnych placówkach medycznych, w mobilnych zespołach szczepiących, a także w centrach szczepiennych w szpitalach rezerwowych. Aby rejestracja na szczepienia była jeszcze łatwiejsza, od 15 grudnia br. uruchomiona zostanie specjalna infolinia, która przeznaczona będzie tylko tematowi szczepionek przeciwko COVID-19.


 

A czy wy podjęliście już decyzję dotyczącą szczepienia się na koronawirusa?

 

 

 

Źródło: gov.pl


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Sondy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Punisher
Punisher 05.12.2020, 22:23
Dobrze mówicie jestem z Wami ! Ludzie zdejmijcie z oczu klapki.
Aga
Aga 04.12.2020, 07:13
Nie ! Nie chce świecić w nocy jak neon,diabli wiedzą co to za świństwo.
powodzeniazycze
powodzeniazycze 03.12.2020, 22:40
ciemnogród niech sie szczepi i weźmie drugą dawke jakiegoś syfu, widocznie wszechobecna chemia w jedzeniu i opryski z samolotów to za mało dla nich
Krzyżak
Krzyżak 03.12.2020, 14:59
Ja chce żyć i się nie zaszczepię