Wydanie nr 100/2021, Sobota 10.04.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Grodzisław, Makary, Pompejusz, Marek, Apoloniusz, Daniel, Michał, Antoni, Ezechiel, Małgorzata, Henryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Niebawem ruszy budowa sieci światłowodowej.

  • Wydanie nr 100/2021
  • 2 grudnia 2020, 12:55
  • UG Miłoradz
  • Wiadomości
Gmina Miłoradz. Niebawem ruszy budowa sieci światłowodowej. fot. UG Miłoradz
Na terenie gminy Miłoradz zostanie wybudowana nowoczesna sieć światłowodowa, za pośrednictwem której mieszkańcy będą mieli możliwość przyłączenia swoich domostw i mieszkań do telewizji cyfrowej i ultra szybkiego Internetu światłowodowego.

 

Wójt Gminy Miłoradz, Arkadiusz Skorek podpisał już umowę z operatorem telekomunikacyjnym - Malborskie Światłowody Sp. z o. o., w ramach której do nowoczesnej sieci zostanie podłączony Urząd Gminy oraz część jednostek podległych. Dzięki dobrej współpracy z samorządem rozpoczęły się już prace projektowe, a sama budowa łącza światłowodowego w Miłoradzu planowana jest na drugi kwartał 2021 r.

- „Powstanie także instalacja umożliwiająca korzystanie z oferty cyfrowej operatora przez mieszkańców sołectwa Miłoradz” – informuje Piotr Wąsowicz, przedstawiciel inwestora. - „W pierwszym etapie inwestycji zostanie także wybudowany szkielet światłowodowy pod monitoring gminny. Zakończenie budowy sieci w Miłoradzu pozwoli na jej późniejszą rozbudowę w kolejnych latach na obszarze innych sołectw” – dodaje.

 

 

 

Za pośrednictwem światłowodu użytkownicy nieruchomości będą mogli mieć dostęp do telewizji cyfrowej wysokiej rozdzielczości. Diametralnie zmieni się prędkość Internetu w Miłoradzu, którego dostęp będzie nielimitowany o przepustowościach rzędu kilkuset Mb/s (120 Mb/s, 240 Mb/s, 360 Mb/s, 660 Mb/s i wkrótce 1200 Mb/s). Symetryczne łącze internetowe zapewni także sprawny przepływ danych, zapewniając jednakową prędkość wysyłania i odbierania plików bez żadnych limitów na miarę XXI wieku.

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy w Miłoradzu

Formularz zamówienia światłowodu ==>>

 

UG Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości