Wydanie nr 67/2021, Poniedziałek 8.03.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Miłogost, Wincenty, Stefan, Filemon, Jan, Julian, Beata, Herenia
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar w banku i rozszczelniona instalacja gazowa – raport nowodworskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 67/2021
  • 26 stycznia 2021, 10:31
  • KP PSP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Pożar w banku i rozszczelniona instalacja gazowa – raport nowodworskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 10 razy.

 

Strażacy wyjeżdżali do pożaru pomieszczenia w budynku Żuławskiego Banku Spółdzielczego oraz drzwi do komórki lokatorskiej w budynku mieszkalnym. Ratownicy podejmowali działania związane z wypompowywaniem wody, oświetleniem pogorzeliska, a także ratowaniem uwięzionych zwierząt. Działali na terenie zakładu w miejscowości Stawiec, gdzie doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej.

 

 

 

 

Pożar w Żuławskim Banku Spółdzielczym.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 18 stycznia br. przed godziną 2 w nocy w Nowym Dworze Gdańskim. W jednym z pomieszczeń Żuławskiego Banku Spółdzielczego doszło do pożaru. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu, co pozwoliło zlokalizować pożar. Po działaniach gaśniczych strażacy przystąpili do wyniesienia na zewnątrz spalonych elementów wyposażenia. Kamerą termowizyjną sprawdzili spalone pomieszczenie oraz pomieszczenia sąsiadujące i klatkę schodową. Przewietrzyli i oddymili pomieszczenia biurowe znajdujące się na parterze, I piętrze i II piętrze, a także sprawdzili poddasze budynku. Działania, w których brały udział 3 zastępy JRG w sile 7 ratowników, trwały 1 godzinę i 45 minut. 

 

 

 

 

Pożar drzwi.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 19 stycznia br. Dyżurny SKKP o godzinie 17.34 otrzymał zawiadomienie, że Nowym Dworze Gdańskim w jednym z wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ulicy Władysława Sikorskiego doszło do pożaru drzwi do komórki lokatorskiej, kartonów, izolacji rur i otuliny z wełny skalnej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się elementy. Równocześnie z prowadzeniem działań gaśniczych ratownicy oddymiali klatkę schodową oraz piwnice przy użyciu wentylatora oddymiającego. Z powodu wydobywającego się dymu w komórce lokatorskiej nr 19, przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego, strażacy otworzyli drzwi, po czym schłodzili wodą nagrzane elementy drewniane i będące tam wyposażenie. Po lokalizacji w innej części piwnicy drugich palących się drzwi do komórki lokatorskiej nr 15, strażacy ugasili je jednym prądem wody w natarciu. Działania te pozwoliły na ugaszenie pożaru. Piwnice ratownicy sprawdzili kamerą termowizyjną. Działania, w których udział brały 3 zastępy JRG w sile 7 ratowników oraz zastęp OSP w sile 1 ratownika, trwały 1 godzinę i 3 minuty.

 

 

 

 

Rozszczelniona instalacja gazowa.

Do zdarzenia doszło w środę, 20 stycznia br. O godzinie 07.01 dyżurny SKKP otrzymał zawiadomienie, że w miejscowości Stawiec doszło do rozszczelnienia instalację gazu na terenie zakładu Agro Artim Elewatory. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu w I fazie działań ratowników ubranych w SOUO wyposażonych w sprzęt pomiarowy detektor i w radiostację nasobną z dzielnością EX na teren zakładu, oświetleniu terenu akcji, zamknięciu pięciu zaworów poboru gazu znajdujących się przy zbiornikach gazu płynnego oraz pięciu zaworów bezpieczeństwa znajdujących się na zbiornikach. W II fazie działań strażacy otworzyli dwie szafy sterujące oraz wyłączyli z zasilania energią elektryczną. Działania, w których udział brały 3 zastępy JRG w sile 7 ratowników, trwały 1 godzinę i 43 minuty.

 

 

 

 

Informację przekazał: mł. kpt. Jakub Czaplicki, KP PSP Nowy Dwór Gdański

KP PSP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.