Wydanie nr 67/2021, Poniedziałek 8.03.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Miłogost, Wincenty, Stefan, Filemon, Jan, Julian, Beata, Herenia
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

  • Wydanie nr 67/2021
  • 27 stycznia 2021, 11:03
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 4 komentarze
Malbork. Policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. fot. KPP Malbork
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji. Tym razem dzięki naniesionemu zagrożeniu policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Kwidzyna przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Funkcjonariusze w jednym z malborskich lokali zabezpieczyli 5 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów o wartości 60 tys. złotych oraz tysiąc złotych gotówki uzyskanej z tego nielegalnego procederu.

 

Aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od momentu jej uruchomienia cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu malborskiego, którzy za pośrednictwem właśnie tej platformy wymiany informacji sygnalizują pojawiające się zagrożenia. Policjanci weryfikują wszystkie otrzymane sygnały, sprawdzają i kontrolują miejsca wskazane na mapie.

 

 

 

 

W związku z naniesionym na mapie zagrożeniem, w czwartek, 21 stycznia br. malborscy kryminalni zajmujący się przestępczością gospodarczą zaplanowali i przeprowadzili z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie działania na terenie miasta, których celem było zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. Mundurowi weszli do jednego z lokali, gdzie potwierdzili zgłoszenie.

 

 

 

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli 5 działających automatów, które były nielegalne wykorzystywane do celów komercyjnych oraz pieniądze w nich zarobione w wysokości tysiąca złotych. Maszyny służące do organizowania nielegalnych gier hazardowych o wartości około 60 tys. złotych wraz z gotówką zostały przekazane funkcjonariuszom KAS, jako dowody w prowadzonych postępowaniach.

 

 

 

 

Policjanci przypominają, że zgodnie z Ustawą o Grach Hazardowych za prowadzenie bez zezwolenia gier na automatach grozi wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
bd bolec
bd bolec 31.01.2021, 05:09
Ambroziaka to sa maszyny w sztumie tez ma .....................
Anna K
Anna K 27.01.2021, 14:36
W ciągu 15 minut można pokazać 10-15 takich punktów . Mrugające napisy Open widoczne z daleka , ale policja odtrąbia sukces , bo raz ma pare miesięcy zatrzyma pare maszyn gdzie w ciągu paru dni są nowe . To są jaja chyba jakieś , każdy wie kto ma te maszyny , ze siedzą tam jakiś słupy , a wystarczy wieczorem poczekać pod „lokalem „ i zjawi się jakiś cichy właściciel najczęściej z torebką po pieniążki . Przecież te punkty są wszędzie , na wlocie do Malborka , w centrum miast i na każdej dzielnicy . Nijaki Kuba chyba sobie z tego żyje , nawet Wiesiek kulawy czy z ręka jak po wylewie tez ma swoje trzy grosze w tym .
Krzysiek
Krzysiek 27.01.2021, 15:18 (odpowiedź do Anna K)
U alika w byłej kamie też jest
cit
cit 27.01.2021, 11:34
Bez KMZBP Policja tylko ludzi pałować by umiała? A i tak naginają przy kontroli części zgłoszeń