Wydanie nr 102/2021, Poniedziałek 12.04.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Zenon, Saba, Andrzej, Wiktor, Juliusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stegna. Trwa zbiórka pieniędzy na budowę kompleksu rekreacyjnego i skateparku.

Stegna. Trwa zbiórka pieniędzy na budowę kompleksu rekreacyjnego i skateparku. fot. zdjęcie poglądowe
Fundacja „Stegna dla Ciebie” wraz z sołectwem Stegna zwracają się z prośbą do mieszkańców i sympatyków tej nadmorskiej miejscowości o wsparcie finansowe budowy kompleksu rekreacyjnego wraz ze skateparkiem. Planowo ma powstać plac zabaw, teren zielony wzbogacony strefą relaksu oraz fontanna. Całkowity koszt inwestycji ma wynieść około 350 tys. zł.

 

- „Całe przedsięwzięcie to koszt około 350 tysięcy złotych. Teren pod inwestycję udało się pozyskać od Gminy Stegna”. – informuje Katarzyna Puszczewicz ze Stegny. - „Sołectwo w zeszłym roku poczyniło już pierwsze kroki, abyśmy mogli rozpocząć jej realizację. M.in. opracowało dokumentację, otrzymało pozwolenie na budowę i z własnych środków zakupiło elementy potrzebne do ogrodzenia i utwardzenia części terenu pod skatepark. Nabyło także ławki, kosze i niektóre elementy placu zabaw. Fundacja natomiast pozyskała około 100 tys. zł środków zewnętrznych, z Unii Europejskiej, na grę plenerową i budowę fontanny wraz z wyposażeniem”.

 

 

 

 

Jak zauważa Katarzyna Puszczewicz, pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany, jednak harmonogram projektu wymusza na sołectwie realizację zadania do końca maja 2021 r.

- „Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na zakup brakujących elementów. Zebraną kwotę, w pierwszej kolejności przeznaczymy na wkład własny w realizację projektu, a pozostałą część na zakup elementów skateparku. Czyli im więcej zbierzemy, tym szybciej udostępnimy park dla naszych dzieci!” - apeluje Katarzyna Puszczewicz. -Mamy nadzieję, że cała inwestycja wpłynie pozytywnie na wizerunek i atrakcyjność Stegny, tak jak ma to miejsce w przypadku skwerku z figurą wieloryba, który stał się jedną z wizytówek naszej miejscowości. Głęboko w to wierzymy i liczymy na Państwa pomoc”.

 

 

 

 

- „W imieniu naszych dzieci, mieszkańców, Sołectwa i Fundacji z góry dziękujemy za okazane wsparcie w realizacji naszego projektu. Robimy to dla was i spełniamy marzenia naszych pociech!” - podsumowuje Katarzyna Puszczewicz.

 

 

 

 

Każdy może dorzucić swoją cegiełkę. Wystarczy wejść na https://zrzutka.pl/y7k6wr

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.