Wydanie nr 196/2020, Wtorek 14.07.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Marcelin, Ulryk, Kamil, Tuskana, Franciszek, Dobrogost, Kosma, Marceli, Izabela, Damian, Angelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

RESTAURATORZY I HOTELARZE MUSZĄ ZAPŁACIĆ CZTEROKROTNIE WIĘCEJ ZA ŚMIECI Z WINY BYŁEGO BURMISTRZA I PRACOWNIKÓW URZĘDU MIEJSKIEGO W KRYNICY MORSKIEJ - 23.04.2015

W Krynicy Morskiej odbyło się spotkanie lokalnych restauratorów i hotelarzy z Radą Gminy Krynica Morska i burmistrzem miasta Krzysztofem Swatem. Spotkanie to miało charakter protestu wobec podjętych przez władze miasta czynności zmierzających do tego, żeby ściągnąć wynikające należnośći za odprowadzone śmieci segregowane, od, których do chwili obecnej nie była pobierana opłata. Z tego tytułu powstało zadłużenie, które burmistrz musi śćiągnąć od przedsiębiorców. Restauratorzy twierdzą, że wprowadzono ich w błąd, przez urzędników, którzy przyjmowali deklaracje śmieciowe niezgodne z zasadami w regulaminie i obowiązującym prawem miejscowym.

Wskutek tego zostało wygenerowane zadłużenie w kwocie 442 tysięcy złotych, które teraz muszą zapłacić. Co ciekawe, nikt nie ukrywa, że jest to spowodowane błędnymi decyzjami byłego burmistrza miasta polegające na tym, że nie pobierano od nich opłat za śmieci selektywne, a jedynie za zmieszane. 
 

Zapraszamy do obejrzenia wideo i fotogalerii nagrania wideo.

Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
niekryty krytyk
niekryty krytyk 01.05.2015, 15:16
A jak p. radna Szcz..... śmie zabierać głos, skoro będąc w poprzedniej kadencji rady sama głosowała, aby przyjąć takie prawo, to nawet nie wie za czym głosuje ? Czy tylko liczy się aby odbębnić kolejną sesje ? wpisać się na listę i zgarnąć kasę? a teraz na wybory do komisji tez poszla po kase ?
szkapica
szkapica 01.05.2015, 15:07
Restauratorzy i Hotelarz ?? Śmieszne - Hotele w Krynicy: Kahlberg, Continental, Krynica przecież nie było żadnego z hotelarzy , p. Groblewski, p. Wojciechowski, p. Labuda. A Restauratorzy ? Te budy z płyty OSB tak górnolotnie nazywacie Restauracje ? No nie rozśmieszajcie mnie.
mieszkaniec gminy Stegna ,,SEKRETARZ ''
mieszkaniec gminy Stegna ,,SEKRETARZ '' 30.04.2015, 20:37
buuuu kochana krynico dziękujemy ci ze zabrałaś od nas ten duet :-) teraz my będziemy się śmiać :-) jak brakuje wam dobrych radnych to jeszcze zostało cosik ze stada ,,wilków'' piłujących swojej ,,matki wilczycy''
lala
lala 25.04.2015, 11:20
Krzysiu - pracownik to jest od wykonywania Twoich poleceń a nie od podejmowania decyzji.
Krynica jako jedyna w Polsce będzie miała opłaty za segregację - Radca na medal.
qwerty
qwerty 25.04.2015, 01:58
Ilu z tych radnych ma wykształcenie zasadnicze zawodowe??? Jak tacy radni mają głosować??? Wielu z nich nie ma przygotowania i nie powinno być w ogóle radnymi być. Ilu z nich przeczytało ustawę śmieciową??? Zresztą przeczytać a zrozumieć to dwie odległe rzeczy. Okazuje się, że mamy radnych bezradnych - ale tak to jest jeśli wybiera się takich a nie innych. PO PROSTU CI RADNI POWINNI WIEDZIEĆ, ŻE POBIERANE SĄ OPŁATY ZA ŚMIECI, ZA JAKIE ITD.
To, że Radni poprzedniej kadencji nie wyłapali tego, to niepojęte - w końcu skoro są radnymi to powinni wiedzieć.

Co do Burmistrza - brak deklaracji, wyjaśnię tę sprawę - winni tego zamieszania poniosą konsekwencje. Tego tutaj nie było. Burmistrz musi ustalić jak to było i znaleźć jakieś rozwiązanie.