Wydanie nr 196/2020, Wtorek 14.07.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Marcelin, Ulryk, Kamil, Tuskana, Franciszek, Dobrogost, Kosma, Marceli, Izabela, Damian, Angelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

TARGOWISKO BEZ PRĄDU. SEZONOWE ZAMIAST STAŁEGO. KTO POPEŁNIŁ BŁĄD? PROJEKTANT CZY INWESTOR? STEGNA -27.05.2015

Stegna to znana nadmorska miejscowość wypoczynkowa zamieniająca się latem w licznie odwiedzane ośrodki wypoczynkowe przez turystów. Poza sezonem spokojna urokliwa miejscowość. Do szczęscia turystów, jak i mieszkańców brakowało miejskiego targowiska. Alternatywą dla składanych, blaszanych boksów poprawiającą wizerunek gminy miało być estetyczne targowisko całoroczne. Zamiast tego, jest estetyczny obiekt w centrum Stegny, od 2 lat pusty.

Próbowaliśmy się dowiedzieć dlaczego targowisko nie funkcjonuje? Z jakimi problemami trzeba się obecnie zmierzyć? kto popełnił błąd? urzędnicy czy projektant? Dlaczego w założeniu mającego powstać targowiska całorocznego powstało targowisko sezonowe nie spełniające wymogów i oczekiwań zainteresowanych sprzedawców. Co na ten temat mają do powiedzenia strony uczestniczące w powstawaniu i realizacji projektu " Mój Rynek" w świetle zrealizowanej inwestycji za ponad 1.000.000 zł. wniosek jest jeden. Estetycznie wyglądający obiekt  z którego nikt nie chce skorzystać.

Czy sprawa skończy swój finał w sądzie ?

Czekamy na Państwa komentarze!

Edyta Kozakiewicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jacek
Jacek 18.11.2015, 21:50
Dział Inwestycji jest odpowiedzialny za prawidłowość przebiegu realizacji. Niedopuszczalne jest cedowanie odpowiedzialności wyłącznie na Projektanta, gdyż takie działania wskazują na niekompetencje osób zajmujących się inwestycjami . Jeżeli planujemy dane zamierzenie inwestycyjne to z zasady określamy jednoznaczne wymagania, kryteria (oczywiście w zakresie zgodnym z miejscowym planem zagospodarowania) które w następnym etapie są egzekwowane przez dział inwestycyjny lub powołany do tego celu nadzór inwestorski. Jeżeli w pierwszym etapie powstaje koncepcja, stanowiąca podstawę do opracowania projektu budowlanego to powinna zostać szczegółowo zweryfikowana i potwierdzona przez Zlecającego. Pozostawienie swobody projektowej powoduje wówczas przenoszenie odpowiedzialności pomiędzy uczestnikami procesu inwestycyjnego, a problem pozostaje nierozwiązany.
Tim
Tim 23.06.2015, 16:19
Jeśli inwestycja nie będzie użytkowana w przeważającym procencie to gmina będzie musiała zwrócić dotację, Jak ma być użyta to musi zostać przebudowana, a wtedy trzeba i tak zwrócić... Zatem tak czy owak dotacja unijna poleci skąd przyszła, a za błędy na górze zapłacimy w podatkach. Sprawa pewnie skończy się w sądzie o ile już tam nie trafiła :)
Jacek
Jacek 12.06.2015, 15:42
Co za bzdet. Szanowna p. redaktor. Pracownik umyślnie wprowadza Panią w błąd zwalając winę na projektantkę. To gmina w osobie p.wójt wydaje decyzję administracyjną w postaci WARUNKÓW ZABUDOWY w której dokładnie, szczegółowo określa warunki całości budowy. To projektant ma obowiązek stosować się do tej decyzji. Polecam zapoznać się z decyzją o warunkach zabudowy i wszystko będzie jasne.
To szczegół a w Rybinie wybudowała p. wójt przystań za naszą i UE pieniądze na nieswoim czyli gminy gruncie i jest OK. Ciekawe kto podpisał oświadczenie o dysponowaniu gruntami.
LIDER
LIDER 04.06.2015, 22:46
To nie wiecie co na to szkoła liderów? zaprosili Panią Jole do grona ekspertów działalności samorządowej!!!! Przecież sama D: i B: pisały o tym na fejsie. HA! HA!
maw
maw 02.06.2015, 10:58
Jak ktoś chce dużo za dzierżawę tych budek to nie dostaje nic. Przykładem jest również port jachtowy w Kątach Ryb. Tam tez chcą duzo za postawienie jachtu i port stoi pusty. Ceny grubo wyższe niż w Krynicy. Tacy mądrzy, wykształceni nasi włodarze a tak rządzą bezmyślnie. Szok!!!