Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zwłoki mężczyzny w rowie. Po Żuławach przeszła wichura. Raport Służb Mundurowych.Powiat Nowodworski - 9.11.2015

W miniony weekend strażacy interweniowali kilkanaście razy. Cały czas trwa usuwanie skutków wichury, która szalała także w Powiecie Nowodworskim. Scenariusz policyjnych ćwiczeń dowódczo - sztabowych przeprowadzonych w nowodworskim budynku Żuławskiego Banku Spółdzielczego zakładał pojawienie się ładunku wybuchowego w jednym z pomieszczeń. Zaraz po potwierdzeniu niepokojącego sygnału, sprawnie ewakuowano pracowników i klientów placówki. Ulica Sikorskiego na wysokości banku została zablokowana. Na miejscu pojawiła się policja i inne służby, które współpracują ze sobą w przypadku podobnych zdarzeń. Zapraszamy na podsumowanie ubiegłego tygodnia, podjętych interwencji przez Służby Mundurowe w naszym regionie obejmujących cały Powiat Nowodworski. W imieniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim informacji odnośnie minionego tygodnia udzieliła nam, Oficer Prasowy mł. asp. Paulina Grzesiowska. W imieniu Straży Miejskiej w Nowym Dworze Gdańskim wypowiedział się, Komendant Andrzej Klebba. Informacji odnośnie interwencji podjętych przez Państwową Straż Pożarną w Nowym Dworze Gdańskim udzielił, nam Rzecznik prasowy Komendanta: mł.bryg. Tomasz Komoszyński.

 

 

Zobacz też :  Nowy Dwór Gdański. Alarm bombowy. Ćwiczenia nowodworskiej policji - 6.11.2015

Zobacz całość: http://www.zulawyimierzeja24.pl/aktualnosci/7924,nowy-dwor-gdanski-alarm-bombowy-cwiczenia-nowodwor

                                     Nowodworscy śledczy ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę na krajowej „siódemce” w miejscowości Dworek. Informacja o przewróconym na dach aucie i dwóch osobach rannych dotarła do policjantów przed godziną 1.00 w nocy. Już po chwili na miejscu pracowali policjanci, strażacy i załoga karetki pogotowia. Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że vw golfem w czasie zdarzenia podróżowały dwie osoby, a za kierownicą auta siedział 32 – latek z województwa wielkopolskiego.

Badanie alkotestem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 32 – latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, kara finansowa i zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo mężczyzna odpowie za kierowanie pomimo braku uprawnień. Okoliczności zdarzenia drogowego wyjaśniają policjanci z nowodworskiej jednostki.

 

 

                                     W piątek po godzinie 13.00 dyżurny nowodworskiej jednostki policji otrzymał informację o tym, że pracownik ochrony bankowej zaobserwował na monitoringu w jednym z pomieszczeń podejrzany przedmiot przypominający urządzenie z ładunkiem wybuchowym. Chwilę później patrol skierowany na miejsce potwierdził tą informację. Prezes banku zarządziła ewakuację osób z budynku. Działania skierowanych w rejon dodatkowych sił policjantów polegały między innymi na odizolowaniu ewakuowanych osób i niedopuszczaniu zbyt blisko gapiów, a także na zapewnieniu bezkolizyjnego dojazdu pojazdów służb Państwowej Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego.

Na miejscu pojawili się policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego, którzy dokładnie sprawdzili wszystkie pomieszczenia budynku, potwierdzając, że w jednym z nich znajduje się przedmiot mogący zawierać materiał wybuchowy. Informację przekazano do Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku, którego zadaniem jest zabezpieczenie i neutralizacja ładunku wybuchowego. Ćwiczenia trwały około dwóch godzin i miały bardzo realny charakter. Choć cała sytuacja była jedynie symulacją poważnego zagrożenia, przedstawiciele każdej z zaangażowanych w nie służb podejmowali czynności tak jakby mieli do czynienie z rzeczywistym podłożeniem ładunku wybuchowego i współpracowali ze sobą na wielu płaszczyznach. Wszystko po to, żeby przygotować jak najlepiej siebie i mieszkańców do szybkiego, skutecznego działania w obliczu realnych zagrożeń.

ZOBACZ WIDEO.

Edyta Kozakiewicz
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.