Wydanie nr 147/2018, Niedziela 27.05.2018
imieniny: pokaż (7 imion)Lucjan, Magdalena, Oliwer, Radowit, Izydor, Juliusz, Jan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy w Malborku
Malborskie Światłowody ULTRA SZYBKI I N T E R N E T - zamów
Malborskie Światłowody


Bezpiecznie powitajmy Nowy Rok! Malborscy mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców - 29.12.2016-01.01.2017

Bezpiecznie powitajmy Nowy Rok! Malborscy mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców - 29.12.2016-01.01.2017 fot. KPP Malbork
Policjanci w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców. Funkcjonariusze odwiedzają punkty sprzedaży fajerwerków i sprawdzają czy obowiązuje w nich całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży. Mundurowi przypominają, że używanie petard i fajerwerków w miejscach publicznych dozwolone jest tylko w dniu 31 grudnia i 1 stycznia.

W czasie przygotowań do powitania Nowego Roku należy pamiętać o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami. Malborscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych odwiedzają punkty sprzedaży fajerwerków i sprawdzają czy obowiązuje w nich całkowity zakaz sprzedaży petard i fajerwerków dzieciom i młodzieży do lat 18. Niestosowanie się do tych przepisów jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Policja apeluje także, aby pamiętać, że prawo zakazuje używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych, za wyjątkiem 31 grudnia oraz 1 stycznia. 
 

W trakcie odpalania fajerwerków i petard nie można zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa: 1. Zachowanie bezpiecznej odległości – jest ona podana w instrukcji obsługi. Nigdy nie pochylaj się nad ładunkiem - stań z boku i trzymaj źródło ognia w wyciągniętej ręce. 2. Wybieranie miejsca, w którym - korzystając z fajerwerków - nie zrobisz nikomu krzywdy i niczego nie zniszczysz. Sprawdź, czy na drodze ładunku nie znajdują się drzewa lub linie energetyczne.

Sprzedaż wyrobów pirotechnicznych nieletnim, użytkowanie fajerwerków w sposób niebezpieczny czy zakłócanie porządku zgłoś na Policję. Gdy doszło do wypadku, wezwij służby ratownicze: straż pożarną, pogotowie.

 

Informacja i zdjęcia: KPP Malbork

 

Dawid Bochon

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.