Wydanie nr 23/2019, Środa 23.01.2019
imieniny: pokaż (7 imion)Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Telewizja HD + Internet Światłowodowy Kablówka 3 Generacji. Malbork + Nowy Dwór Gdański

Już niedługo przez Nowy Dwór Gdański przejedzie niezwykły rajd rowerowy „Mundur na rowerze 2018”

Już niedługo przez Nowy Dwór Gdański przejedzie niezwykły rajd rowerowy „Mundur na rowerze 2018” fot. mundurnarowerze.pl
Organizatorem sztafetowego rajdu rowerowego "Mundur na rowerze 2018" jest Grupa Mundur na rowerze oraz Fundacja Mała Straż z Łodzi, która powstała w 2015 roku by pomagać małym ofiarom pożarów, poszkodowanym dzieciom i młodzieży.Ideą, która przyświeca projektom, jest zintensyfikowanie działań prowadzących do kształtowania prawidłowych zachowań w sytuacjach kryzysowych, wykreowanie odpowiednich reakcji na różne sygnały, rozwijanie umiejętności przewidywania i budowanie postaw tak, by właściwe zachowanie wyparło stres. Misją Fundacji Mała Straż jest wielopłaszczyznowa pomoc pogorzelcom, działalność profilaktyczno-edukacyjna na rzecz świadomości społecznej w zakresie ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa, rozwoju dobroczynności, pomocy społecznej i zaangażowania na rzecz dobra wspólnego.

Celem imprezy jest zachęcenie innych do pomocy w zbiórce funduszy na leczenie i rehabilitację poszkodowanych w czasie akcji funkcjonariuszy Arkadiusza Dąbrowskiego i Marcina Miniaka z Łodzi. 

 

O tych, którzy potrzebują pomocy

 

St.sier. Marcin Miniak - doznał obrażeń ciała w postaci ran szarpanych obu dłoni z obecnością ciał obcych, skutkujących utratą palców I, III i IV lewej dłoni, licznych uszkodzeń ścięgien i wiązadeł lewej ręki, poparzeń powiek, uszkodzenia powiek z penetracją ciał obcych, znacznego uszkodzenia słuchu wymagającego rekonstrukcji błony bębenkowej.

Asp.sztab. Arkadiusz Dąbrowski - doznał obrażeń ciała w postaci ran obu oczu oraz znacznego uszkodzenia słuchu. 

 

Oprócz wymiaru charytatywnego impreza ma na celu także promowanie aktywności sportowej w środowisku służb mundurowych, jest też okazją na integracje w sztafecie funkcjonariuszy i pracowników cywilnych wszystkich służb i formacji mundurowych w Polsce.

 


Start i meta

 

Start rowerowego rajdu sztafetowego po Polsce – „Mundur na rowerze 2018” nastąpi 22 maja 2018 r. z Białegostoku przejdzie przez 133 miasta w tym 27.05. przez Nowy Dwór Gdański, o godzinie 8.50 zostanie przekazana pałeczka pod Urzędem Miejskim, ul. Wejhera 3, którą odbiorą:

uczennica klasy mundurowej z ZS nr 1 Dominika Wawszczyk oraz przedstawiciel OSP Nowy Dwór Gdański oraz OSP Kmiecin Pan Piotr Szala, pojadą oni w dalszą podróż do Tczewa gdzie nastąpi kolejne przekazanie.

 

Zobacz terminarz rajdu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto : http://mundurnarowerze.pl

 

 

 

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.