Wydanie nr 142/2019, Środa 22.05.2019
imieniny: pokaż (9 imion)Wisława, Emil, Helena, Ryta, Julia, Jan, Krzesisława, Wiesław, Wiesława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Prawdy i mity firm pozycjonujących w Gdańsku

  • Wydanie nr 142/2019
  • 2 marca 2019, 11:56
  • Prawdy i mity firm pozycjonujących w Gdańsku
  • Strefa obywatelska
Prawdy i mity firm pozycjonujących w Gdańsku fot. Prawdy i mity firm pozycjonujących w Gdańsku
W Gdańsku jest ogromny rynek co za tym idzie jest też dużo usług, sklepów i przedsiębiorstw. Ludzie z całego kraju zjeżdżają na wybrzeże w poszukiwaniu większych możliwości rozwoju i perspektyw. W gąszczu przedsiębiorstw i firm tak ważna jest promocja naszego przedsiębiorstwa, bez której od dużych zysków możemy obejść się smakiem. Jako, że w Gdańsku bardzo popularną formą promocji w internecie jest pozycjonowanie stron www postaram przybliżyć się nieco temat dla początkujących przedsiębiorców i dać wskazówkę na co zwrócić uwagę przy pozycjonowaniu stron w Gdańsku i jakie są fakty i mity pozycjonowania w stolicy.

Najpopularniejsze fakty i mity firm zajmujących się pozycjonowaniem stron w Gdańsku

Fakty

  1. Treść na stronie jest bardzo ważna

Jeśli mamy stronę lokalną w stolicy woj. pomorskiego i chcemy wypromować swój biznes poprzez pozycjonowanie strony, warto umieścić w tekście ważne dla nas słowa kluczowe. Podczas pozycjonowania strony używajmy frazy " pozycjonowanie Gdańsk" analogicznie do naszego biznesu, jeśli jesteś hydraulikiem w Trójmieście staraj się używać słów i synonimów, np. "Hydraulik Gdańsk" "Dobry hydraulik Trójmiasto". Pamiętaj, aby nie przesadzać też z tekstem i słowami kluczowymi, ponieważ Google tego nie lubi. Zalecane jest 3-4% słów kluczowych w tekście, a minimalna liczba słów to 300. Jeśli pozycjonujemy stronę www w woj. pomorskim w pierwszej kolejności skupmy się na dzielnicy, w której działa nasze przedsiębiorstwo.

2.Pozycjonowanie wymaga wiedzy profesjonalistów

Pozycjonowanie nie jest prostym zajęciem i wymaga specjalistycznej wiedzy. Google nie udostępnia nikomu swoich algorytmów i są to bardzo strzeżone tajemnice, dlatego tylko dzięki doświadczeniu dobrych agencji i firm możemy uzyskać TOP 10 na interesujące nas słowa kluczowe. Skuteczną i tanią agencją od pozycjonowania stron www w Gdańsku niewątpliwie jest firma 1stplace.pl (link), która zajmuje czołowe pozycje i działa dla największych klientów w Polsce.

3.Cena zależy od branży i konkurencji

W Trójmieście konkurencja jest ogromna, o czym wie każdy, ceny na rynku gdańskim są więc nieco wyższe niż w innych częściach Polski. Warto wspomnieć o tym, że z odpowiednim nakładem na pozycjonowanie i optymalizację swojej strony możemy zyskać dużo więcej niż w innych miejscowościach. Pamiętajmy, że Gdańsk to stolica dużych firm, które są w stanie dużo więcej zapłacić.

4.Pozycjonowanie jest opłacalne

Pozycjonowanie praktycznie każdego biznesu jest opłacalne, szczególnie w dużych miastach, w których jest duże zapotrzebowanie na różnego typu usługi – od mini barów po usługi premium dla klientów biznesowych. Pozycjonując stronę możemy wypromować swój komis samochodowy, ale też oddział banku, zdecydowanie przyniesie nam to nowych klientów.

5.Katalogowanie wpływa na pozycję w wyszukiwarce

Obecnie katalogowanie nie jest już tak skuteczne jak kilka lat temu. Nadal jednak można katalogować witrynę, ale tylko ze sprawdzonych katalogów tematycznych i z rejonu Gdańska, jeśli interesuje nas właśnie ten rynek.

6.Parametry On-Page a pozycja strony

Najważniejszymi działaniami na witrynie pozycjonowanej strony są tak zwane działania "on-page". Takie działania polegają na ulepszeniu strony pod kątem wyszukiwarki, czyli dodaniu przyjaznych meta opisów, tytułów czy ulepszeniu struktury strony i zwiększeniu szybkości jej ładowania. 80% dobrze wykonanej pracy to poprawna optymalizacja strony przed procesem pozycjonowania w Gdańsku

7.Budowanie linków to gwarancja dobrych pozycji

Aby dobrze "wypozycjonować" swoją stronę i swój biznes w stolicy Trójmiasta, oprócz optymalizacji trzeba też zdobyć dobrej jakości linki do naszej strony. Pamiętajmy, ręczne działanie i wybranie odpowiednich stron da nam wysokie efekty, a do tego trzeba zatrudnić profesjonalistów jak np. 1stplace.pl

Mity

1.Pozycje można zagwarantować

Żadna obecna na rynku firma nie może zagwarantować osiągnięcia dla swoich klientów najwyższych pozycji. Przy pozycjonowaniu można użyć pewnych sprawdzonych schematów, które przybliżą nas do upragnionego TOP 1, jednak nigdy nie ma gwarancji, że to się uda.

2.Płatność na efekt w Gdańsku?

Wiele firm proponuje klientom rozliczenie za uzyskany efekt w województwie pomorskim –czy to działa? Zamysł jest dobry, jednak warto pamiętać, że pozycjonowanie to długi i kosztowy proces, a wszystkie firmy oferujące płatność za efekt szybko wybijają stronę, używając automatów. Co za tym idzie, szybko wybiją i szybko zbanują stronę klienta, co sprawia, że tracimy cały dorobek naszej witryny. Nie dajmy się nabrać na płatność za efekt.

3.Gwarantowane pozycje przez Google

Istnieje coś takiego jak gwarantowane przez Google pozycje, różni się to od pozycjonowania. Google umieszcza naszą stronę na górze wyszukiwarki na określone przez nas słowa kluczowe jak np. "pozycjonowanie Gdańsk". Jednak nasza strona wyświetla się tylko, kiedy płacimy i są to bardzo drogie kliknięcia, z pewnością jednak jest to metoda warta zastanowienia i głębszej analizy.

4.Czy pozycja strony jest stała?

Pozycja strony nigdy nie jest stała, cały czas trzeba o nią dbać i pozyskiwać nowe linki z nowych miejsc. Wtedy konkurencja nas przegoni w pozycjonowaniu.

5.Czy po pozycjonowaniu w Gdańsku można zaprzestać działania?

Gdańsk to trudny, a zarazem bardzo zyskowny rynek, dlatego dużo firm korzysta z usług pozycjonowania. Pamiętajmy jednak, że jeśli nawet dojdziemy do TOP 1 po kilku miesiącach konkurenci mogą nas przegonić.

Podsumowanie

Podsumowując, pozycjonowanie w Gdańsku opłaca się, ale trzeba wiedzieć jak to robić i skorzystać z usług profesjonalistów. Cennik pozycjonowania w Gdańsku może różnić się w zależności od branży i lokalizacji przedsiębiorstwa, dzielnicy jak np. Kokoszki.

Prawdy i mity firm pozycjonujących w Gdańsku

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Strefa obywatelska


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.