Wydanie nr 198/2019, Środa 17.07.2019
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przyspiesza realizacja S6 - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

  • Wydanie nr 198/2019
  • 21 marca 2019, 14:28
  • Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
Przyspiesza realizacja S6 - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził w Słupsku aneks do Programu Inwestycji dla drogi ekspresowej S6 Sianów (Koszalin) – Słupsk o długości ok. 46 km.

- Droga ekspresowa S6 jest trasą integrującą Pomorze. Dlatego podjąłem decyzję o przeznaczeniu dodatkowych 123 mln zł na opracowanie dokumentacji projektowej oraz nabycie gruntów pod budowę jej kolejnego odcinka: od obwodnicy Koszalina i Sianowa do Słupska – powiedział minister A. Adamczyk.

Kontynuowanie procesu inwestycyjnego dla tego zadania zapobiegnie konieczności powtarzania procedury pozyskiwania decyzji środowiskowej dla tego odcinka, której ważność upływa w marcu 2021 roku.

- To ważna decyzja, która umożliwi nam ogłoszenie jeszcze w kwietniu przetargu na opracowanie projektów budowlanych i kontynuowanie procesu inwestycyjnego dla tego zadania  – powiedział Łukasz Lendner Dyrektor GDDKiA O/Szczecin.

 

Licząca blisko 350 km droga ekspresowa S6 będzie główną magistralą drogową biegnącą wzdłuż wybrzeża bałtyckiego, natomiast droga S11 będzie łączyła środkowe wybrzeże z Wielkopolską i dalej Śląskiem. Obecnie w realizacji są odcinki S6 od Goleniowa do Koszalina w województwie zachodniopomorskim (ok. 132 km) i od Bożegopola Wielkiego do Gdyni w województwie pomorskim (ok. 41 km). Pozostałe odcinki drogi łączącej Szczecin z Gdańskiem mają być realizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).

 

S6 od obwodnicy Sianowa do Bożegopola Wielkiego oraz Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej planowane są do realizacji w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego. Obecnie opracowywana jest dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu w formule PPP. Dokumentacja uzyskała już wstępną pozytywną opinię GUS, konieczne będzie także uzyskanie opinii EUROSTAT, niezbędnej do sklasyfikowania inwestycji poza sektorem finansów publicznych. Odcinki drogi ekspresowej S6 realizowane w ramach PPP powinny zostać ukończone w 2023 r.

 

- Przetarg na realizację Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta zostanie ogłoszony w czerwcu bieżącego roku - poinformował minister A. Adamczyk.

 

120-kilometrowy odcinek drogi S6 Goleniów (Szczecin) – Koszalin wraz z częścią obwodnicy Koszalina i Sianowa (dł. 12 km), jest planowany do udostępnienia kierowcom jeszcze w tym roku. To jedna z największych inwestycji drogowych w skali kraju o łącznej wartości 3,89 mld zł.

 

W drugiej połowie 2021 r. zakończy się budowa S6 w województwie pomorskim na odcinku od obwodnicy Trójmiasta do Bożegopola Wielkiego. Trasa o długości blisko 41 kilometrów została podzielona na trzy odcinki realizacyjne: Bożepole Wielkie – Luzino, Luzino – Szemud, Szemud - Gdynia Wielki Kack. Wartość prowadzonych prac to niemal 1,5 mld zł.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Nauczyciel
Nauczyciel 22.03.2019, 07:24

…………….przed chwilą słuchałem wywiadu z Kempą /PIS/ tą z PGR gdzieś tam pod Sycowem. Kandydatka do PE. Ależ to jest wyjątkowo bezczelny i zarozumiały tłumok ! Łupież na ramionach, włosy nie umyte, tam niżej bardzo wątpię, zęby raczej też a uszy na pewno bo nie słyszy jak Redaktor ją o coś pyta ! Mówi, że od 14 lat jest najważniejszą osobą w polskiej polityce ! Buta i pycha połączona z cynizmem ! Cały czas bezczelnie klepie te swoje - cyt: „Pani pozwoli…..” ! Udaje, że zna się na wszystkim. A nie zna się na niczym ! Nie zna nawet podstawowych zasad dyskusji. Uważa się za Prawnika ale nim nie jest ! No i ten przygłupawy uśmieszek ! Nie odpowiedziała na żadne pytanie ! Powtarzam żadne ! Całkowity brak kultury i wychowania ! Chamstwo w całej okazałości !