Wydanie nr 198/2019, Środa 17.07.2019
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Delegacja z Nowego Dworu Gdańskiego z wizytą w czeskim mieście Velká nad Veličkou

Delegacja z Nowego Dworu Gdańskiego z wizytą w czeskim mieście Velká nad Veličkou fot. Facebook Gmina Nowy Dwór Gdański/ Monika Błaszczyk
Po raz kolejny młodzież i delegacja z gminy Nowy Dwór Gdański na czele z Burmistrzem Jackiem Michalskim odwiedziła miasto partnerskie Velká nad Veličkou w Czechach.

Wizyta trwała od 25 do 28 kwietnia. Młodzież ze szkół gminnych z Lubieszewa, Marzęcina, Kmiecina oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim, rozegrała kilka meczów w unihokeja ze swoimi czeskimi rówieśnikami. Dziewczyny były podzielone na dwie drużyny, które uplasowały się na III i V miejscu. Z kolei chłopcy zajęli IV miejsce. Połączona drużyna delegacji dorosłych zajęła I miejsce w starciu z miejscowym zespołem.

Oprócz zmagań sportowych był czas na dwustronne rozmowy, wymianę doświadczeń oraz omówienia bieżących spraw. Była to także okazja do pierwszego spotkania Burmistrza Jacka Michalskiego z nowym Starostą Velki Petrem Smidrkalem. Jednym z punktów wizyty była tradycyjna wspinaczka na Velka Javorina, najwyższy szczyt Białych Karpat. Zwiedzono także bazylikę barokową w Velehradu oraz zamek Buchlov. Dla młodzieży był przewidziany specjalny punkt programu, jakim była wspólna zabawa w Domu Kultury.

Info i foto: Facebook Gmina Nowy Dwór Gdański/ Monika Błaszczyk

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.